Hyundai, bu teknoloji ile devrim yaratacak

Yayın tarihi: 10 Aralık 2023 Pazar 9:00 am - Güncelleme: 7 Aralık 2023 Perşembe 8:39 pm

Hyundai’nin geliştirdiği yeni tahrik sistemi , sürüş konforunu etkilemeden mükemmel verimlilik ve güç sunuyor. Daha fazla sürüş menzili ve yolcu oturma alanı sağlayan sistem ayrıca geleceği mobilitesine de ışık tutuyor.

Hyundai Motor Grubu, “Tek Tekerlekli Tahrik Sistemi – Universal Wheel Drive System”i Seul’de tanıttı. Bu yeni nesil araç sistemi, gelecekteki mobilite cihazlarının tasarımında devrim yaratacak.

“Uni Wheel”, ana tahrik sistemi bileşenlerini tekerlek göbeği içindeki boş alana taşıyarak, elektrikli bir aracın (EV) kabinindeki mevcut alanı önemli ölçüde artıracak.

Hyundai

 

İlginizi çekebilir: Toyota, ilk tamamen elektrikli aracı bZ4X elektrikli SUV’yi tanıttı

Aynı zamanda, işlevsel olarak entegre bir tekerlekten çekiş sistemi görevi gören Uni Wheel, elektrikli araçların redüksiyon dişlisini tekerlek göbeğinin içine doğru hareket ettirerek millerinin uzunluğunu azaltıyor.

Böylelikle daha düz bir zemin konfigürasyonuna olanak tanıyan sistem, çeşitli kullanım amaçları için optimize edilmiş geleceğin mobilite ürünlerinde de rahatlıkla kullanılabilecek.

Hyundai Motor Grubu’nun gelecekteki araç mimarilerinde alan kullanımına odaklanması, müşteri memnuniyetini daha da artıracak ve araç sahiplerine daha zengin bir kullanıcı deneyimleri sunacak.

Dragon Age Dreadwolf’un Tanıtım Videosu Yayınlandı

Kaynak: TELE1