HyperX FURY 3D : Sistem performansınızı yükseltin

30 Mart 2021 Salı

SSD’ler, günümüzde oyun tutkunlarından arşivçilere, video editörlerinden tasarımcılara kadar oldukça geniş bir kitleye hitap ediyor. Nasıl etmesin ki? Klasik HDD’lere kıyasla daha az yer kaplayan, daha sessiz ve soğuk çalışan ve aynı zamanda daha hızlı çalışan ürünlerden söz ediyoruz. 

HyperX FURY 3D SSD’nin 120GB, 240GB ve 480GB olmak üzere 3 farklı depolama seçeneği bulunuyor. Günümüz şartlarında, güncel bir AAA PC oyunun fiyatıyla kıyasladığımızda oldukça uygun bir depolama seçeneği diyebiliriz.

2.5 inç form faktördeki SSD, NAND 3D TLC teknolojisine de sahip. Yani yüklediğiniz verilerin verimli kullanılabilmesi tarafında size avantajlar sunuyor, uzun ömürlü kullanımın önünü açıyor.

Sadece 7mm kalınlıkta ve 57 gram ağırlıkta olan ürünü PC’nize rahatlıkla monte edebilirsiniz. Sonrasında başka bir şey yapmanız gerekmiyor zaten. SSD’ler, farklı sıcaklık seviyelerinde, zaman zaman sarsıntılı anlarda bile sorunsuz performans gösterebiliyor.

HyperX FURY 3D

500MB’a kadar okuma ve yazma hızları sunabiliyor

Tabii kullanım alanlarına göre rakamlarda değişikliklerin olması normal. Genelde ufak boyutlu dosyaların kopyalama ve yazma tarafında daha hızlı hareket ediliyor. Yüksek boyutlu, mesela 50GB boyutta oyun dosyalarının kopyalanması ya da 4K çözünürlüklü filmlerin kopyalanması gibi durumlarda ufak tefek performans düşüşleri gözlenebiliyor. Yine de, klasik HDD’lere kıyasla ciddi bir performans sıçrayışı var. Özellikle daha evvel SSD kullanmadıysanız ve bu ürünle başlangıç yapacaksanız, performans artışlarını fark etmemeniz mümkün değil.

Daha önceki yazılarımızda da örnek verdiğimiz gibi, isterseniz bu ürünü uyumlu konsolunuza da takabilir, oyun dosyalarınızı buradan çalıştırabilirsiniz. Böylece, özellikle oyun yükleme ve ara yükleme ekranlarındaki bekleme sürelerinin azaldığını göreceksiniz. Açık dünya tipi oyunlarda da daha akıcı performanslar mümkün olacaktır.

Kimler almalı?

Başta da belirttiğimiz gibi uygun fiyata iyi performans arayanlar için iyi bir “giriş seviyesi SSD” olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle oyun oynamaktan hoşlanan öğrenci kitlesini göz önüne alırsak, bütçelerini sarsmadan böyle bir ürüne sahip olabilirler.

Tutarlı performans için 3D TLC NAND’e sahip olduğunu, genellikle sessiz ve soğuk çalıştığını da tekrarlayalım.

Huawei FreeBuds 4i inceleme: Ses kalitesi nasıl?

Benzer Haberler