Hürriyet Gazetesi’nde deprem! En az 42 çalışan işten çıkarıldı… ‘Genel Yayın Yönetmeni istifa etti’

30 Ekim 2019 Çarşamba

Hürriyet Gazetesi’nde deprem! En az 42 çalışan işten çıkarıldı… ‘Genel Yayın Yönetmeni istifa etti’

Hürriyet gazetesi bugüne kadar görülmemiş bir yöntemle bir grup çalışanın işine son verdi. İşten çıkarmalar çalışanların evlerine gönderilen tebligatla yapılıyor. Tebligatlardan ne Genel yayın Yönetmeni Vahap Munyar’ın ne de İnsan Kaynakları Müdürü’nün haberi var. Munyar’ın istifasını sunduğu ve istifanın kabul edildiği belirtiliyor.

Demirören Medya Grubu’na bağlı Hürriyet Gazetesi’nde bazı gazetecilerin evlerine işten çıkarıldıklarına dair tebligat gönderildiğini öğrendi. Haberin gazetede yayılması üzerine tüm çalışanlar kendilerine de tebligat gönderilip gönderilmediğini öğrenmeye çalışıyor. Muhtarlıkları arayanlar var.

Gazetede haber deprem etkisi yarattı. Garip olan ise bu durumdan Genel Yayın Yönetmeni Vahap Munyar ve İnsan Kaynakları Müdürü’nün de haberinin olmaması. Tebligatları kimin gönderdiği bilinmiyor. Çalışanlar Vahap Munyar’ın odasında duruma ilişkin bilgi almaya çalışıyor. Vahap Munyar’ın da istifasını sunduğu ve istifanın yönetim tarafından kabul edildiği belirtiliyor.

İşten çıkarılan çalışanların internetleri kesildi, sisteme girişleri engellendi ve binaya giriş kartları da iptal edildi.

EN AZ 42 KİŞİNİN İŞİNE SON VERİLDİ

Şu ana kadar işten çıkarılma tebligatı ulaşanların isimleri şöyle: Çınar Oskay, İpek Yezdani, Sebati Karakurt, Kenan Başaran, İbrahim Yurtbay, Önder Öndeş, Dürdane Kırçuval ve Ankara’da 35 yıldır sayfa sekreteri olarak görev yapan bir çalışan da bulunuyor. Toplam sayı en az 42. Hafta sonu eklerinde görev yapanların hemen hemen tamamının işten çıkarıldığı belirtiliyor.

Çalışanlara posta yoluyla ulaşan tebligatta kararın 25 Ekim’de alındığı ve gerekçesinde “Yönetim Kurulu’nun işletmesel kararı” yazdığı aktarıldı.

Hürriyet çalışanlarından Serkan Ocak gazetesindeki istifa depremini böyle duyurdu: “Kovuldum ey halkım unutma bizi”

Banu Tuba: 23 yılın sonunda başımıza gelen bu oldu

Benzer Haberler