Hulusi Akar’la ilgili gündem olan fotoğrafı kim sızdırdı?

21 Şubat 2022 Pazartesi

Hulusi Akar’la ilgili gündem olan fotoğrafı kim sızdırdı?

Münih Güvenlik Konferansı için Almanya’da bulunan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’a ilişkin yayınlanan ve kimin tarafından sızdırıldığı bilinmeyen bir fotoğraf sosyal medyada gündem oldu. 

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Almanya’da Münih Güvenlik Konferansı’na katıldı. Konferanstan sonra gazetecilerin sorularını yanıtlayan Akar, röportajdan yayınlanan bir fotoğrafla gündem oldu.

Sosyal medyada yayınlanan fotoğrafta kamera kadrajının dışında duran bir kişinin Akar’a elinde beyaz bir kağıt tuttuğu görüldü. Fotoğrafı kimin, nasıl sızdırdığı merak konusu.

Sosyal medya kullanıcıları da fotoğraf için “canlı prompter”, “yerli ve milli prompter” yorumları yapıldı.

Erdoğan Sezen Aksu’yu hedef aldı: Uzanan dilleri koparmak görevimizdir

‘DİLLERİNİ KOPARIRIZ’ AÇIKLAMASI DA SIZDIRILMIŞTI

Öte yandan AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Sezen Aksu’ya yönelik kullandığı “Hz. Adem efendimize kimsenin dili uzanamaz. Dilleri yeri geldiğinde koparmak görevimizdir” sözlere ilişkin de bir video sızdırılmıştı.

Gazeteci Nevşin Mengü konuyla ilgili “Bana gelen bilgiye göre Cumhurbaşkanı, Sezen Aksu hakkında açıklama yaptıktan sonra Cumhurbaşkanlığı basın müşaviri camide bulunan muhabirlere, ‘Bunu yazmayın, Fahrettin (Altun) Bey de yazılmasını istemiyor’ diyor. Olay sosyal medya aracılığıyla sızıyor. Bir de bu sızan kısmı. Kim bilir sızmayan neler söyleniyor” iddiasında bulunmuştu.

Nevşin Mengü: ‘Dillerini koparmak görevimiz’ açıklaması sızdırıldı

 

Benzer Haberler