Huawei ve Gentle Monster güçlerini birleştirdiler

8 Ocak 2021 Cuma

Huawei ve Gentle Monster güçlerini birleştirdiler

Teknoloji ve moda tutkunları için dikkat çekici bir ürünümüz var. Huawei ve Gentle Monster ortaklığıyla hazırlanan EyeWear II gözlük, size pek çok detay sunabiliyor.

Gentle Monster, 2011 yılında kurulan Güney Kore menşeli bir firma. Hatta websitesine girip ürün kataloguna göz atarsanız, hazırladığı gözlük ve aksesuarların cidden farklı tasarım detaylarına sahip olduğunu söyleyebiliriz. Bu kez de Huawei ile hareket ederek çok amaçlı bir gözlükle boy göstermek istemişler.

EyeWear II, dışarıdan bakıldığında şık tasarımlı bir güneş gözlüğü gibi dursa da, aslında fazlasını sunuyor. Saplarında yer alan hoparlörler, mikrofon sistemi ve dokunmatik paneller yardımıyla bunun bir nevi akıllı gözlük olduğunu da söylemek mümkün.

Bize test için gelen gözlüğün modelinin Smart Lang 01 (Akıllı Lang-01 olarak da geçiyor) olduğunu ve 44.2 gram ağırlıkta olduğunu belirtelim. Ülkemizde ilk etapta bu model satışta olacak. Bunun haricinde, farklı model seçenekleri de bulunmakta.

Gözlük, IP54 suya ve toza karşı dayanıklılık sertifikasına sahip. Yani toza ve su sıçramalarına karşı dayanıklı, ancak uzun süreli maruz kalımlarda ciddi sorunlarla karşılaşabileceğinizi de hatırlatalım.

Gentle Monster

Ürün, beraberinde gelen kutusu ve Type-C kablosu aracılığıyla şarj edilebiliyor ve ardından Bluetooth 5.2 bağlantı teknoloji sayesinde telefonunuzla eşleşebiliyor. Daha kolay bir kullanım için Huawei’nin AI Life uygulamasını da indirebilirsiniz. Burada pek çok seçenek mevcut.

EyeWear II’nin tasarımı güzel. Hafif yapıda ve rahatlıkla takılıyor. Aynı zamanda camları da UV ışınlara karşı koruyucu roller üstleniyor, ki burada da Zeiss ile hareket edilmiş. Yani oldukça iddialı.

Peki iş sadece “gözlük mü” diyecek olursanız, “hayır” diyebiliriz.

Ürünün saplarında yer alan yarı açık hoparlörler sayesinde, istediğiniz zaman müzik dinleyebiliyorsunuz. Ses seviyesi orta düzeydeyken gayet keyifli deneyimler yaşayabilirsiniz. Üstelik, dışarıya ses sızıntısı da olmuyor ve toplu taşımalarda bile kullanabiliyorsunuz. Eğer en yüksek ses seviyesini açarsanız, ses kalitesinde bozulmalar oluyor ve yakınlarınızdakiler de müzikleri duyabiliyor, rahatsız olabiliyor. Zaten kulak sağlığınız için en yüksek ses seviyesini tercih etmemelisiniz.

Ürün, dokunmatik panelleri sayesinde yönetilebiliyor. Dokunuşlar ve kaydırmalar aracılığıyla şarklılar arasında geçişler yapabilir, ses seviyesini ayarlayabilir, gelen aramaları yanıtlayabilir ya da sesli asistanı aktifleştirebilirsiniz.

EyeWear II, aramalarda da iyi bir ses kalitesine sahip. Eğer eviniz ya da ofisinizde görüşmeler gerçekleştiriyorsanız, ses belirginliği iki taraf için de başarılı. Dış mekân kullanımlarında da çoğunlukla anlaşılır görüşmeler gerçekleştirebiliyorsunuz, ki mikrofon sistemi ortamdaki gürültüyü bir nebze azaltabiliyor. Yine de, gürültülü ortamlarda zor durumda kalabileceğinizi belirtelim.

“Peki video izlerken ses ve görüntü senkron sorunu oluyor mu?” diye soracak olursanız, hayır, deneyimlerimiz itibarıyla böyle bir sorunla karşılaşmadığımızı da belirtelim.
85mAh pille gelen EyeWear II, yaklaşık 90 dakikada tamamen şarj olabiliyor. Tek şarj ile yaklaşk 5 saatlik müzik deneyimi ya da yaklaşık 3 buçuk saatlik telefon araması yapılabiliyor. Ek olarak, 15 dakikalık şarj ile yaklaşık 1 saat boyunca müzik dinleyebilirsiniz.

Toparlamak gerekirse ürün, yeni teknolojilerden hoşlanan ve moda tutkusuna sahip pek çok kullanıcı için ideal görünüyor. Ülkemizdeki satış fiyatının 4999 TL olduğunu da ekleyelim.

İnceleme videosunu izlemek için buraya tıklayınız

Benzer Haberler