Huawei , sürücüsüz otomobil işine el attı

13 Haziran 2021 Pazar

Huawei , sürücüsüz otomobil işine el attı

Huawei Technologies, 2025 yılına kadar sürücüsüz otomobil teknolojisini geliştirmeyi hedefliyor. Haber, şirket otomobil endüstrisindeki iş kapsamını genişletmek istediği için bu hafta başlarında bir şirket yöneticisi tarafından yapılan açıklamadan geliyor.

Bir yönetici Perşembe günü yaptığı açıklamada, Çin’in Huawei Technologies’in (HWT.UL) 2025 yılına kadar sürücüsüz otomobil teknolojisini geliştirmeyi hedeflediğini söyledi. Huawei’nin akıllı araç biriminde üst düzey yönetici olan Wang Jun’a göre, “Ekibimizin hedefi 2025’te gerçek sürücüsüz otomobillere ulaşmak.” Çinli teknoloji devine benzer şekilde, diğer otomobil üreticileri, teknoloji firmaları, yeni şirketler ve daha fazlası, araçlar için kendi kendi kendine sürüş teknolojisi üzerinde çalışıyor. Buna Baidu, Xiaomi ve otomobil endüstrisini çeşitlendirmeye çalışan diğer şirketler de dahil.

sürücüsüz otomobil

 

Hatırlatmak gerekirse Huawei, ABD Hükümeti’nin birincil operasyonlarından biri olan akıllı telefon işini engelleyen yaptırımlarla karşı karşıya kaldığından beri küçük elektrikli araçlar üzerinde çalışıyor. Şirket şimdi kendi kendini süren otomobil teknolojisini geliştirmek için çalışırken, Mercedes-Benz gibi otomobil üreticilerinin otomobillerinde yer alan otomobille ilgili çeşitli bileşenleri de piyasaya sürdü .Daha önce, akıllı telefon ve telekomünikasyon operasyonları ABD yaptırımları nedeniyle zarar gören markanın elektrikli araçlar ve kendi kendine sürüş teknolojisi geliştirmek için 1 milyar ABD Doları yatırım yaptığı bildirilmişti. Dolayısıyla, 2025 hedefi, diğer şirketlerin otomobillerinde de yer alacak otonom sürüş teknolojisi geliştirme planlarıyla uyumlu görünüyor.

Realme Book sızdırıldı! Muhtemelen 16 Haziran’da Realme Pad ile piyasaya çıkacak

Benzer Haberler