Connect with us
TELE1 TV CANLI YAYIN

Teknoloji

Huawei Mate Xs için bir servet ödemeniz gerekiyor

Mate X ’te yapılan hatalardan ders çıkaran ve daha sağlam bir yapıda telefon ile karşımıza çıkan Huawei, bu modelini Türkiye’de satışa sunacağını açıkladı. 8 Nisan 2020 yani bugün satışa sunulacak olan Huawei Mate Xs Türkiye fiyatı ile dudak uçuklatıyor.

Huawei, yeni katlanabilir telefonu için tam 29.999 TL fiyat biçmiş durumda. Gücünü 5G destekli Huawei Kirin 990 yonga setinden alan Mate Xs , katlanabilir form faktörü için tasarlanmış Flying Fish Fins Soğutma Sistemi içeriyor.

Huawei Mate Xs

Üst düzey soğutma sistemi, cihazla birlikte katlanmasına ve düzgün; etkili soğutma için tüm yüzey alanını kaplamasına izin veren mikroskobik yarıklara sahip esnek grafenden üretildi. 8.0 inç büyüklüğünde 2480 x 2200 çözünürlüğünde AMOLED ekran ile gelen telefonda 8 GB RAM ve 512 GB dahil depolama birimi de bulunuyor.

Kamera konusunda ise telefonda 40 Megapiksel f/1.8 geniş açı + 8 Megapiksel f/2.4 OIS özellikli telefoto + 16 Megapiksel f/2.2 ultra geniş açı + ToF sensörlü kurulum yer alıyor. 55W hızlı şarj destekli 4.500 mAh kapasiteli bataryadan beslenen Mate Xs, kutusundan Android 10 ile çıkıyor.

Google ile Huawei arasındaki gerginlikten dolayı 29.999 TL verip satın alacağınız bu telefonda Google Servisleri yer almıyor. Bu yüzden Gmail, Play Store ve Haritalar gibi Google’ın nimetlerinden yararlanamıyorsunuz.

Huawei Mobile Servisleri ile güçlendirilen bu telefon, fiyat açısından oldukça pahalı diyebiliriz. Rakibi Galaxy Z Flip 14.000 TL seviyesinde satılıyorken bu modelin 29.999 TL olması oldukça düşündürücü. Sizce Huawei bu fiyat ile Türkiye’de katlanabilir telefon pazarında başarılı olabilir mi?

İngiltere başbakanı yoğun bakımda! Sürü bağışıklığı çöktü