Huawei Mate 50 ile ne zaman tanışacağız

18 Haziran 2021 Cuma

Huawei Mate 50 ile ne zaman tanışacağız

Yılın bu noktasında, Huawei’nin P50 amiral gemisi cihaz ailesi çoktan duyurulmalıydı. Ancak şirketin ABD hükümeti tarafından kendisine karşı çıkarılan çeşitli yasaklardan kaynaklanan çok iyi belgelenmiş sıkıntıları bu lansmanı olumsuz etkiledi. Söylentilere göre bu yıl Huawei Mate 50 gelmeyecek. 

Cihaz bu yıl resmi olarak duyurulmasa dahi bir noktada hakkında özelliklerinden söz eden haberlerin çıkması olası. Varsayımsal Mate 50 ailesi için söylenebilecek çok fazla şey var. Her yıl ikinci yarıda Huawei, kadrosundaki P serisini tamamlayan yeni Mate amiral gemilerini tanıtıyor. Ancak Çin’den gelen yeni bir rapora göre 2021’de bu olmayacak. Huawei, tüm sınırlı kaynaklarını P50 ailesine odaklayabilmesi için Mate 50 serisini atlamak zorunda kalıyor. İlk Mate 2013′te resmiyet kazandığından beri bu daha önce hiç olmamıştı, ancak Huawei’nin tüm yasaklar nedeniyle ağır bir şekilde sakatlanmış bir tedarik zinciri ile kendini bulduğu baskı düşünüldüğünde bu durum anlaşılabilir.

 

Bununla birlikte, özellikle son birkaç yıldan beri, Mate amiral gemileri her zaman olağanüstü cihazlar olarak karşımıza çıktılar. Tüm yasaklar yüzünden kaybeden sadece Huawei değil, bir bütün olarak mobil dünya ve özellikle tüketiciler, çünkü harika cihazlar için bir seçeneğimiz daha az olacak. ABD ve Huawei cephesinde işler nerede sonuçlanır belli olmaz ama teknoloji açısından dediğimiz gibi herkesin kaybı oluyor. Umarız ki kısa zamanda tüm bu problemler çözülür ve Huawei Mate 50 serisiyle de tanışırız.

Spotify Greenroom özelliğini piyasaya sürdü! Clubhouse’a rakip olacak

Benzer Haberler