Hızını alamayan otomobil iş yerine girdi

15 Şubat 2021 Pazartesi

İzmit’te bir sürücünün direksiyon hakimiyetini yitirdiği otomobil, önce park halindeki başka bir otomobile çarptı ardından da bir işyerinin vitrini camını kırarak iş yerine girdi.

İzmit’te dün (14 Şubat Pazar) öğle saatlerinde kural ihlali yaparak tramvay yolunda ilerleyen Nevin Ö. yönetimindeki 41 EC 243 plakalı otomobil, sürücüsünün direksiyon kontrolünü yitirdi. Otomobil önce park halindeki otomobile, ardından da bir iş yerinin vitrin camına çarptı.

İhbar üzerine kaza yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Kazada yaralanan sürücü Nevin Ö. yapılan ilk müdahalenin ardından Kocaeli Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Kaza anı ve sonrasında yaşanan panik, bir iş yerinin güvenlik kameralarına yansıdı.

“NORMAL BİR GÜN OLSAYDI CİDDİ BİR YARALANMA OLABİLİRDİ”

İş yeri çalışanı Samet Yenice sabah geldiğinde iş yerindeki hasarla karşılaştığını belirterek, şöyle konuştu:

“Burada ciddi bir kaza yaşanmış, otomobil hızını alamayarak öncesinde park halindeki bir otomobile çarpıp ardından iş yerimizin içine girmiş. Neyse ki sadece maddi hasar ve ufak bir yaralanma var. Dün sokağa çıkma kısıtlaması vardı, yasak olmasaydı burada olan bir kargo firması ve diğer iş yerleri nedeniyle ciddi bir insan trafiği oluyor. Burada insanlar sürekli hareket halinde oluyorlar normal bir gün olmuş olsaydı ciddi bir yaralanma olabilirdi”

Benzer Haberler