Hizbullah davasında memura pardon deyip verilen maaşı istediler

3 Mayıs 2022 Salı

Hizbullah davasında memura pardon deyip verilen maaşı istediler

Babasının Hizbullah üyelerince 1995 yılında öldürüldüğü gerekçesiyle ‘şehit’ sayılmasının ardından devlet memuru olan Yaşar Tüylü, sanıkların delil yetersizliğinden beraat etmesi üzerine görevinden alındı. Tüylü’den 3,5 yıl boyunca ödenen maaşı geri istendi.

Diyarbakır’da imamlık yapan babası Bekir Tüylü’nün Hizbullah üyelerince 1995’te öldürüldüğü gerekçesiyle şehit sayılmasının ardından devlet memuru yapılan Yaşar Tüylü, babasının ölümüne ilişkin davada sanıkların delil yetersizliğinden beraat etmesi üzerine görevinden alınarak yaklaşık 3,5 yıl ödenen maaşı geri istendi.

“İNSAN ANLAM VEREMİYOR”

Konuyu yargıya taşıyan Tüylü’nün memuriyete iadesine karar verildi. Tüylü’nün avukatı Emrullah Gözcü şunları söyledi:

“Müvekkile 4 yıl sonra ‘Pardon senin babanı şehit edenler delil yetersizliğinden beraat etti, senin memuriyet de gitti’ demişler ardından da o 4 yıl çalışarak alnının teriyle aldığı maaşları faiziyle geri iade istemişler. Bir kişi nasıl bu şekilde mağdur edilir insan anlam veremiyor. Bu haksızlığa açtığımız davayı kazandık hem baba şehit sayıldı hem de memuriyetini geri kazandık. Aldığı maaşları faiziyle geri almak için açtıkları dava devam ediyor. İnşallah onu da yakın zamanda kazanacağız. Yaşar bey şu anda memur olarak çalışmaya devam ediyor.”

9 kişiyi katleden üç Hizbullahçı daha serbest bırakıldı

Benzer Haberler