Hitit Üniversitesi Rektörü tekrar aday olmadı: ‘Rektörlük alın sizin olsun’ diyorum - Tele1
Connect with us
TELE1 TV CANLI YAYIN

Haber

Hitit Üniversitesi Rektörü tekrar aday olmadı: ‘Rektörlük alın sizin olsun’ diyorum

Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Rektörlük makamı için çeşitli pazarlıkların yapıldığını ileri sürerek tekrar aday olmadığını açıkladı.

Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Rektörlük makamı için çeşitli pazarlıkların yapıldığını ileri sürerek tekrar aday olmadığını söyledi.

Prof. Alkan, Rektörlük görevinin  17 Mayıs’ta sona erecek olması dolayısıyla Çorum’daki basın kuruluşlarının temsilcileri ile bir araya gelerek, görevdeki 8 yılının değerlendirmesini yaptı.

T24’ten Elvan Yılmaz’ın haberine göre; 2011 yılında Hitit Üniversitesi rektörlüğüne atandığını ve iki dönem rektörlük yaptığını hatırlatan Reha Metin Alkan, Rektörlük makamının birileri için geleceklerini süsleyen makam olurken, bulunduğu makamın kendisi için ise, ülkeye bir şeyler kazandırma ve hizmet için bir vesile olduğunu ifade etti.

İnsanların bir makam uğruna neler yapabileceğini kısa sürede gördüğünü vurgulayan Alkan, “ Bu gelişmeler beni çok korkuttu. Korkum şahsımla ilgili değil. Bir insanın bir koltuk için neler yapabileceğini gördüğümde şok oldum. Bir makam için insanların bu kadar çirkinleşebileceği bir ortamda açıkçası ‘ne oluyoruz’ dedim.

FETÖ’den öğrendiklerini, aşağılık bir tavırla, sığlıkla yapıyor olmanın insanlara yakıştığını düşünmüyorum. Bende kendi dilimle, ‘Rektörlük alın sizin olsun’ diyorum. Bu makam o kadar hırpalanmaya değmez” dedi.

Advertisement