Hırsızlardan pişkin savunma: Sana ne senin mi?

18 Şubat 2022 Cuma

Bayrampaşa’da, girdikleri iş yerinden raflarıyla birlikte sigaraları çalan hırsızlık şüphelileri, kendilerini cep telefonuyla kayda alan mahalle sakinine “Sana ne ki, senin mi” şeklinde pişkince tepki gösterdi.

İstanbul, Bayrampaşa’da Otomobil ile sokağa gelen şüpheliler, iş yerine girmek için yaptıkları ilk denemelerinde sokaktan geçenleri görünce uzaklaştılar.

Bir süre sonra tekrar gelen şüpheliler, iş yerinin güvenlik kamera açısını değiştirdikten sonra kapıyı kırarak içeriye girdi. Şüpheliler, raflarıyla birlikte sigaraları çalıp, araçlarının bagajına koydu. İş yerinin alarm sesine uyanan bir mahalle sakini, yere dökülen sigara paketlerini toplayan şüphelileri cep telefonu kamerasına kaydetmeye başladı. Şüphelilerden biri, kayıt alan kişiye dönerek, “Sana ne ki, senin mi” şeklinde pişkince tepki gösterdi. Şüpheliler, ardından araçlarına binerek, uzaklaştı.

TIKLAYIN | 600 bin lira çalan hırsız tanıdık çıktı

600 bin lira çalan hırsız tanıdık çıktı

Bayrampaşa Asayiş Büro Amirliği ekipleri şüphelileri yakalamak için çalışma başlattı.

‘ZARARIM MUHTEMELEN 12-15 BİN LİRA’

İş yeri sahibi Oğuz Demir, “Saat 03.43 gibi bana alarm sisteminden uyarı geldi, iş yerinizde hırsızlık teşebbüsü var diye. Hemen polise haber verdim. Polisler geldi. Benim de evim yakındı, çıktım geldim. Geldiğimde emniyet kuvvetleri buradaydı. Olay tamamen bitmişti. Dükkândan sadece tekel ürünleri çaldılar. Sigara rafıyla birlikte. Başka hiçbir şeye dokunmamışlar. Bir de alarm sistemini devre dışı bırakmaya çalışmışlar. Zararım muhtemelen 12 bin lira ile 15 bin lira arasında” dedi.

Benzer Haberler