Hintli çift Metaverse’te düğün yapacak, ölen babaları da davete katılacak

24 Ocak 2022 Pazartesi

Hintli çift Metaverse’te düğün yapacak, ölen babaları da davete katılacak

Hindistan’da ikamet eden bir çift metaverse evreninde Harry Potter temalı düğün düzenleyecek. Düğünde 2 bin konuk olacak. Gelinin vefat etmiş babası da davetliler arasında avatar olarak yer alacak.

 

Hindistan’a koronavirüs salgını nedeniyle düğünler yapılamıyor. Bu nedenden ötürü 24 yaşındaki Dinesh Sivakumar Padmavathi ve 23 yaşındaki nişanlısı anaganandhini Ramaswamy, kendi düğünlerini metaverse evreninde yapma kararı aldı. Bu düğün sinema dünyasının popüler filmlerinden biri olan Harry Potter temalı olacak.

DÜĞÜN DAVETİYELERİNİ SOSYAL MEDYA ÜZERİNDEN GÖNDERDİLER

Twitter ve Instagram üzerinden yakınlarına düğün davetiyesi gönderen Padmavathi, 2 bin kişinin düğüne katılacaklarını bildirdiğini, 5 bin kişinin ise katılma ihtimalinin olduğunu söyledi.

‘HİNDİSTANLILARA METAVERSE EVRENİNİ DAHA İYİ TANITMAK İSTEDİM’

Padmavathi, The Times gazetesine verdiği röportajda, “Zoom üzerinden evlenen çiftler olduğunu biliyorum ama ben Metaverse’de düğün yaparak daha fazlasını yapmak istedim. Bu sayede Hindistanlılara Metaverse’ü daha iyi tanıtmak istedim” dedi.

ÖLEN BABASI İÇİN AVATAR YARATTI

Hindistan Teknoloji Enstitüsü’nde proje araştırmacısı olarak çalışan Padmavathi, davetlilere Metaverse’deki düğüne nasıl katılabileceklerine dair rehberlik etmesi için bir YouTube videosu da hazırladı.

Davetliler arasında gelinin geçen yıl hayatını kaybeden babasının ruhu da var. Damat Padmavathi, “Babası için bir avatar yarattım böylelikle onu da misafirlerimiz arasında karşılayacağız. Nişanlım için oldukça duygusal bir an olacak” dedi.

Benzer Haberler