Hindistan’daki yağışta can kaybı 24’e yükseldi

18 Ekim 2021 Pazartesi

Hindistan’ın güneyindeki Kerala eyaletinde cumartesi günü başlayan sağanak yağış sele neden oldu. Şiddetli sel ve buna bağlı toprak kaymasında en az 24 kişi hayatını kaybetti.

BirGün’ün haberine göre, Hindistan’da etkili olan şiddetli yağışların ardından ani sel ve toprak kaymaları meydana geldi. Felakette 24 kişi hayatını kaybederken, onlarca kişi kayboldu.

Hindistan Meteoroloji Departmanı (IMD), bugün için 11 ilçede kötü hava olasılığı sebebiyle sarı alarm verdi. Kerala eyaleti Başbakanı Pinarayi Vijayan, hava durumu departmanının 21 Ekim’e kadar Kerala genelinde olası gök gürültülü sağanak ve kuvvetli rüzgarlar konusunda uyardığını söyledi.

Ulusal Afet Müdahale Gücü ve Hint ordusu, can kaybının artmasından endişe edilen afet bölgesi Kottayam ve Idukki’deki arama kurtarma çalışmalarına destek veriyor.

İçişleri Bakanı Amit Shah, hükümetin Kerala’daki durumu takip ettiğini ve mümkün olan tüm desteğin sağlanacağını söylemişti.

Kerala’da 2018’de de şiddetli yağışlar nedeniyle 223 kişi ölmüş, yüz binlerce kişi evlerini terk etmek zorunda kalmıştı.

Hindistan trafiğinde korna yerine enstrüman kullanılacak

Benzer Haberler