HES kodları olmadığı için metrobüse alınmayınca etrafa saldırdılar

14 Mart 2021 Pazar

HES kodları olmadığı için metrobüse alınmayınca etrafa saldırdılar

Beylikdüzü’nde HES kodu eşleştirmeleri olmayan 2 kişi metrobüse alınmadı. Alkollü oldukları iddia edilen şahıslar kırdıkları cam şişe ile yurttaşlara ve güvenlik görevlilerine saldırdı. Saldırganlar polis ekipleri tarafından gözaltına alındı.

Beylikdüzü TÜYAP Metrobüs Durağı’nda 12 Mart Cuma günü öğle saatlerinde alkollü oldukları iddia edilen Sezai E. ile Tanju G., HES kodları olmadan metrobüse binmek istedi.

Güvenlik görevlileri tarafından durağa alınmayan 2 kişi, kırdıkları cam şişe ile önce kadınları sonra da diğer vatandaşları rahatsız etmeye başladı. Vatandaşlar, durumu polis ekiplerine bildirirken, alkollü kişiler bu sefer de kendilerini uyaran güvenlik görevlilerine kırdıkları cam şişe ile saldırdı.

Saldırgan iki kişi, vatandaşlar tarafından darp edildi. Saldırganlardan biri fenalaşıp bayıldı diğeri ise karşı koymaya çalıştı. Olay yerine gelen polis ekipleri, şüphelilerden birini durağın tel örgülere kelepçeleyip, ambulans çağırdı.

Sezai E. ve Tanju G., ambulans ile kontrol amaçlı hastaneye kaldırıldı. Kontrollerinin ardından şüpheliler, ifadeleri alınmak üzere polis merkezine götürüldü.

Benzer Haberler