Hemşirenin yardım çığlığı: Tayini bekleyecek gücüm yok

17 Mart 2022 Perşembe

Hemşirenin yardım çığlığı: Tayini bekleyecek gücüm yok

Afyonkarahisar’da yalnız yaşayan bir hemşire geceleri evinin etrafında birilerinin dolaştığını ve kendisini rahatsız ettiğini söyleyerek yardım istedi. Hemşire Bakanlığa gönderdiği dilekçede “Tayin dönemini bekleyecek gücüm kalmadı” ifadelerini kullandı.

Afyonkarahisar’a bağlı Çay Devlet Hastanesi’nde görev yapan ve yalnız yaşadığını söyleyen bir hemşire geceleri evinin etrafında dolanan birisinin olduğunu söylyerek Sağlık Bakanlığına mektup yazarak yardım talep etti.

Afyonkarahisar Çay Devlet Hastanesi’nde görev yapan hemşirenin el yazısıyla kaleme aldığı mektubunda annesini kaybetmesinin ardından eşi tarafından terkedildiğini belirtti. Daha sonra babasıyla birlikte yaşamına devam ettiğini yazan Hemşire, 2 ay önce koronavirüs nedeniyle babasını da kaybettiğini yazdı.

Aile sağlığı merkezindeki hemşire cinayeti kamerada

“GÜCÜM KALMADI”

Yalnız yaşamasından dolayı rahatsız edildiğini ileri süren hemşire, geceleri evinin etrafında dolaşan biri olduğunu belirterek Sağlık Bakanlığı’na tayin talebinde bulundu. Yakın zaman içerisinde Konya’nın Akşehir ilçesinde yaşamaya başlayacak olan akrabasının yanına tayininin gerçekleştirilmesini talep eden hemşire, dilekçesinde şu ifadelere yer verdi:

Benim korunmaya ve bir aileye çok ihtiyacım var. Sizden ricam Konya’nın Akşehir ilçesine tayinimin çıkmasına yardımcı olmanız. O kadar zor zamanlar geçiriyorum ki tayin dönemini bile bekleyecek gücüm kalmadı

Benzer Haberler