Hemşire Erez’in katili Uygun eniştesini de vurmuş

21 Ocak 2022 Cuma

Hemşire Erez’in katili Uygun eniştesini de vurmuş

Kartal’da Aile Sağlığı Merkezi’nde çalışan hemşire Ömür Erez’i silahla başından vurarak öldüren Rahmi Uygun adliyeye sevk edildi. Saldırgan Uygun’un eniştesini tabancayla vurduğu için 10 yıl cezaevinde kaldığı ortaya çıktı.

Rahmi Uygun, dün Ömür Erez’e beş el ateş ettikten sonra kaçarak bölgeden uzaklaşmış, daha sonra da Bağcılar’da polis ekipleri tarafından yakalanmıştı. Bugün adliyeye sevk edilen Uygun, polise verdiği ifadesinde bir başka suçtan cezaevine gireceği için ailesine ait 187 bin lirayı emanet ettiği Ömür Erez’den parayı alamadığı ve 2009 yılında da eniştesini tabancayla vurduğu için ‘kasten adam öldürmeye teşebbüs’ suçundan 10 yıl cezaevinde kaldığı öğrenildi. Zanlının cezaevinden çıktıktan sonra Ömür Erez ile internet üzerinden tanıştıkları tespit edildi.

AİLESİNE AİT PARAYI EMANET ETMİŞ

Polis soruşturmasında ruhsatsız silah bulundurmak suçundan hakkında bir yıl hapis cezası kesinleşince cezaevine gireceği için ailesine ait olduğunu iddia ettiği 187 bin lira parayı Ömür Erez’e emanet ettiğini söylediği belirtildi. Rahmi Uygun’un poliste verdiği ifadesinde “Ona parayı verdim. Cezaevine gireceğim bana para lazım olur. Sen bana gönderirsin dedim. Ancak cezaevine girdikten sonra bana hiç para göndermedi” dediği öğrenildi. 2021 yılının Ekim ayında cezasını tamamlayarak tekrar serbest kalan Rahmi Uygun ile Ömür Erez’in arasının bu para alışverişi nedeniyle bozulduğu sürekli tartışmaya başladıkları öğrenildi.

Aile sağlığı merkezindeki hemşire cinayeti kamerada

OTOBÜSLE İSTANBUL’A GELMİŞ

Polis soruşturması sonucu telefondaki son tartışmalarının ardından bir otobüse binerek İstanbul’a gelen Rahmi Uygun’un Bağcılar’da hastanede tedavi gören arkadaşı Y.Ö.’nün yanına gittiği ve “Kartal’a gitmem lazım. Bana yardımcı olabilir misin dediği”, o sırada Y.Ö.’nün yanında bulunan Musa T.’nin “Abi ben seni götüreyim” diyerek saldırganla birlikte Kartal’a gittiği belirlendi. Burada Musa T., otomobili bir kaç sokak arkada park ederek beklerken Rahmi Uygun’un cinayeti işlediği öğrenildi.

İFADESİNDE CİNAYETİ TÜM DETAYLARI İLE ANLATTI

Cinayet Büro Amirliğinde ifade veren şüpheli Rahim Uygun ise işlediği cinayeti itiraf ederken, tüm detayları polislere anlattı. “Cezaevinde çıktıktan sonra tanıştığı Ömür Erez’le ilişkimiz başladı. Ona kardeşimden daha çok güveniyordum. Evlenmeyi düşünüyordum. Ruhsatsız silah yüzünden bir yıl hapis cezam kesinleşince, aileme ait olan 187 bin lirayı ona vererek, bana arada sırada para göndermesini istedim. Ancak cezaevine girdikten sonra bana hiç para göndermedi. Ona çok kızmıştım” dediği kaydedildi. Para yüzenden sık sık tartıştıklarını anlatan Rahim Uygun “Son tartışmamızın ardından Konya’dan İstanbul’a geldim. Niyetim onunla konuşmaktı. Ancak aramızda yine tartışma çıktı. Bana hakaret etmeye başlayınca kendimi kaybettim.” dediği öğrenildi.

Poliste işlemleri tamamlanan daha önceden 20 suç kaydı bulunduğu öğrenilen şüpheli Rahim Uygun, Musa T. ile birlikte adliyeye sevk edildi. Adliyede savcılık, diğer şüpheli Musa T.’nin de ifadesini aldı. Savcılık şüpheli Rahmi Uygun’u “Tasarlayarak öldürme” suçundan Musa T.’yi de “Tasarlayarak öldürmeye yardım etme” suçundan tutuklama talebiyle hakimliğe sevk etti.

HEMŞİRE ÖMÜR EREZ TOPRAĞA VERİLDİ

Bir çocuk annesi Ömür Erez’in cenazesi Adli Tıp Kurumu’ndaki otopsinin ardından ailesine teslim edildi. Erez, önce Yalı Mahallesi Topselvi’deki baba ocağına getirilerek helallik alındı. Cenazede anne Gülsüm Erez, 9 yaşındaki torunu ile birlikte kızının tabutu başında dakikalarca gözyaşı döktü.

“ÖMÜR’ÜMÜZÜ TERÖRE KURBAN VERDİK”

Ömür Erez’in mesai arkadaşları ve çok sayıda sağlık çalışanı öldürülen Erez’in çalıştığı sağlık merkezi önüne gelerek basın açıklaması yaptı. Ömür Erez için saygı duruşunda bulunan sağlık çalışanları, Erez’in anısına sağlık merkezinin kapısına karanfil bıraktı. Basın açıklaması yapan, Hemşire ve Ebe Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Vildan Aydın, ” Artık bıçak kemiği geçti. Bardak taştı. Biz ömrümüzü sağlığa adamışken Ömür’ümüzü teröre kurban verdi” dedi.

Hamile hemşireyi darp eden zanlılardan ikisi tutuklandı!

Benzer Haberler