Helikopterden atılma iddialarını haberleştirmişlerdi! 4 gazetecinin tutukluluğuna itiraz reddedildi

26 Ekim 2020 Pazartesi

Helikopterden atılma iddialarını haberleştirmişlerdi! 4 gazetecinin tutukluluğuna itiraz reddedildi

Van’da yaşamını yitiren Servet Turgut’un ve Osman Şiban’ın helikopterden atıldığı iddialarını haber yapan 4 gazetecinin tutukluluğuna yapılan itiraz reddedildi.

11 Eylül’de gözaltına alınan ve helikopterden atıldıkları iddia edilen yaşamını yitiren Servet Turgut’un ve Osman Şiban’ın haberini yapan Adnan Bilen, Cemil Uğur, Şehriban Abi ve Nazan Sala’nın tutukluluklarına yapılan itiraz reddedildi.

Van 1’nci Sulh Ceza Hakimliği,  ‘Devlet aleyhine haber yapmak’ suçlamasıyla tutuklanan gazetecilerin tutukluluğunun devamına karar verdi.

NE OLMUŞTU?

Van’ın Çatak ilçesinde 11 Eylül’de düzenlenen operasyonda gözaltına alınan Servet Turgut ve Osman Şiban’ın helikopterden atıldığı iddia edilmişti. Turgut, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Mezopotamya Ajansı’ndan Adnan Bilen ve Cemil Uğur ile Jinnes’ten Şehriban Abi ve Nazan Sala, hastane raporlarında bulunan ‘yüksekten düşme’ ibaresini haberleştirdi. Bunun üzerine Van 3’üncü Sulh Ceza Hakimliği, 9 Ekim’de dört gazeteci hakkında tutuklama kararı verdi.

Benzer Haberler