HEDEP Eş Genel Başkanı Hatimoğulları: Herkesle görüşmeye hazırız

5 Aralık 2023 Salı

HEDEP Eş Genel Başkanı Tülay Hatimoğulları, CHP sorusu üzerine herkesle görüşmeye hazır olduklarını söyledi. Hatimoğulları “Bölge belediyeleri için ellerini ovuşturanlar bilsin ki onlara oradan ekmek çıkmaz” dedi.

Yerel seçimlerdeki tavrı merak konusu olan ve Parti Meclisi toplantısında karara bağlayacak olan HEDEP’te Eş Genel Başkanı Tülay Hatimoğulları partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu.

Hatimoğulları’nın konuşmasından başlıklar şöyle: “Rezerv alan ilanı, ilk olarak pilot bölge Antakya seçildi. Yaklaşık 50 bin insanın yaşam alanına denk geliyor. Depremzede ikinci şoku bununla yaşadı. Deprem evlerimizi başımıza yıktı ama bu haber bir kere daha oradaki halkın başına konteynerlarını, çadırlarını yıktı. Bu uygulama tam anlamıyla toprağa da kayyım atama uygulamasıdır. İlla rezerv alan ilan etmek istiyorsan ey Erdoğan, önce sarayı rezerv alan ilan et. Biraz itibarından vazgeç ve insanların yaşam alanlarının nasıl kurulması gerektiğine bir bak. Antakya, Maraş ‘rezerv alanla’ peşkeş çekilecek. ‘Deprem var’ korkusuyla rezerv alanı hayata geçirdiler. Erdoğan, kendi sermayesine peşkeş çekmek üzere depremzedenin kanı üzerinden para kazanmayı da helal gören bir anlayış içinde. Bu ‘rezerv planı’ da bu anlama gelmektedir. Bu iktidar insan kanı üzerinden kâr elde etmekte beis görmüyor.

Ahmet Türk cephesinden İBB adaylığı iddiasına kahkahalı yalanlama

‘SUSURLUK’TA FRAGMAN İZLEMİŞİZ’

Biz Susurluk’ta sadece fragman izlemişiz. Asıl film şimdi oynuyor. Bankalardan çaldıkları her kuruşu siz ödüyorsunuz, biz ödüyoruz, asgari ücretli ödüyor. AKP Genel Başkanı kalkmış diyor ki asgari ücrete tek zamla bu işi hallediyoruz. Ayakkabı kutularında dolar saklayan değil de, ayakkabı kutularının imalatında çalışan bir kişi olsaydın asgari ücretle dört kişilik ailene nasıl bakacağını çık da Türkiye halklarına anlat.

‘BİZİM OLANI GERİ ALACAĞIZ’

MYK toplantısında, batıda da aday başvurularımızı hızlandırma kararımızı açıkladık. Biz her yerde kazanmak üzere yola çıkıyoruz. Bölge belediyeleri için ellerini ovuşturanlar bilsin ki onlara oradan ekmek çıkmaz. O kayyımları söküp atacağız. Kayyımlara karşı koruma kalkanı oluşturacağız, o topraklar kayyımın değil, bizim toprağımız. Alın terimizi kayyıma teslim etmeyiz. Bizim olanı geri alacağız, kendimizi, kentimizi yönetmek üzere yola çıkmış durumdayız.”

‘CHP İLE GÖRÜŞME TALEBİMİZ YOK, HERKESLE GÖRÜŞMEYE AÇIĞIZ’

Grup toplantısının ardından gazetecilerin CHP ile görüşmeye ilişkin sorusuna yanıt veren Tülay Hatimoğulları, “Bir görüşme talebimiz yok. Biz siyasi partilerle ve toplumsal dinamiklerle seçimleri konuşmak üzere herkesle konuşmaya açığız” dedi. CHP’den büyükşehirler için bir teklif gelirse ne yapılacağı sorulan Hatimoğulları, herkesle görüşmeye hazır olduklarını söyledi.

CANLI | Özgür Özel’den Erdoğan’a hodri meydan: Tüm memur ve işçilere kira yardımı yapalım

HEDEP’ten flaş yerel seçim kararı!