HDP Eş Başkanları: Sıramız geldiğinde aşı olacağız

15 Ocak 2021 Cuma

HDP Eş Başkanları: Sıramız geldiğinde aşı olacağız

HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın aşı davetiyle ilgili, “Risk ölçüleri içerisinde sıramız geldiğinde aşı olacağız” açıklamasını yaptı.

HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın aşı davetiyle ilgili açıklama yaptı.

“Sağlık Bakanı Koca dün bizzat arayarak ve bir çağrıda bulunarak siyasi parti başkanlarını, Meclis Başkanı’nı ve Anayasa Mahkemesi Başkanı’nı kamuoyu önünde aşı olmaya davet etmiştir” denilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

Türkiye’de birçok eksikliğe, belirsizliğe ve plansızlığa rağmen Covid 19 aşılama programı nihayet 14 Ocak 2021 tarihinde uygulanmaya başlamıştır. En kısa sürede en etkili bağışıklamanın bir an önce başarılması için her türlü imkanın kullanılmasını umut etmekteyiz.

Sağlık Bakanı dün bizzat arayarak ve bir çağrıda bulunarak siyasi parti başkanlarını, Meclis Başkanı’nı ve Anayasa Mahkemesi Başkanı’nı kamuoyu önünde aşı olmaya davet etmiştir.

“HERKESİN RİSK ÖNCELİK SIRASI AŞILANMASI GEREKİR”

Sağlık ve Sosyal Politikalar Komisyonumuz ile birlikte yaptığımız değerlendirmeye göre, bu davet daha önce belirlenen risk grubu, kronik hastalar ve sağlık çalışanları için düzenlenen aşılama programına uygun değildir. Bu nedenle herkesin belirlenmiş risk öncelik sırası ile aşılanması, sürecin hızlıca ve etkili bir şekilde devam etmesi gereklidir. Bizler, risk ölçüleri içerisinde sıramız geldiğinde aşı olacağımız bilgisini kamuoyu ile paylaşıyoruz.

Bakan Koca’dan HDP Eş Genel Başkanları ve Erkan Baş’a teşekkür

Benzer Haberler