‘Hazine garantili projelere ödeme yapılacağına, vatandaşın faturası ödenmeli’

31 Mart 2020 Salı

‘Hazine garantili projelere ödeme yapılacağına, vatandaşın faturası ödenmeli’

Koronavirüs nedeniyle işlerini kaybeden vatandaşlar, faturaları nasıl ödeyeceğini kara kara düşünüyor. Makine Mühendisleri Odası Enerji Çalışma Grubu Başkanı Oğuz Türkyılmaz, EPDK’nın tüketiciyi düşünecek hamleler yapmayacağını, faturalar konusunda hükümetin adım atması gerektiğini söyledi.

Elektrik, doğalgaz ve su gibi temel ihtiyaçlar konusunda henüz bir adım atılmış değil. Tam bu noktada Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK), Elektrik Üretim A.Ş.’nin (EÜAŞ) şehiriçi dağıtım şirketlerine sattığı toptan elektrik birim fiyatını, kilovatsaat başına 27.56 kuruştan 22.83 kuruşa düşürdü.

Kılıçdaroğlu’ndan siyasi partilere ‘Koronavirüs Raporu’: Kapanan iş yerlerinin kirası ödensin, her aileye ayda…

Sözcü’de yer alan habere göre, Yeni fiyat, 1 Nisan’dan itibaren geçerli olacak. Ancak bu indirim, hanelerin tükettiği elektrikte ciddi bir indirime gidilmesi veya faturaların ötelenmesi için yeterli olmuyor.

Makine Mühendisleri Odası Enerji Çalışma Grubu Başkanı Oğuz Türkyılmaz, EPDK’nın tüketiciyi düşünecek hamleler yapmayacağını, faturalar konusunda hükümetin adım atması gerektiğini söyledi.

CHP’den Erdoğan’a videolu ‘kampanya’ yanıtı: ‘IMF’ye borç verecek durumdayız dediler…’

Sadece vatandaşların değil belediyelerin de zorda olduğunu ifade eden Türkyılmaz, “Elektrik, doğalgaz ve su faturaları en az 6 ay boyunca kamu bütçesinden karşılanmalı.

Hazine garantili projelere ödeme yapılacağına, vatandaşın faturası ödenmeli” diye konuştu.

8 aylık hamile kadın koronavirüs sebebiyle hayatını kaybetti, bebeği…

Benzer Haberler