Hayrola seçim mi var? Erdoğan ‘Doğalgaz açıklayacak’ iddiası

4 Haziran 2021 Cuma

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan TRT özel yayınında yaptığı açıklamada, cuma günü yeni bir müjde açıklayacağını belirtmişti. ABD’li Yayın organı Bloomberg, Türkiye’nin Karadeniz’de yeni doğalgaz yatakları keşfettiğini, konuya dair resmi açıklamanın yapılmasının beklendiğini duyurdu.

ABD’li yayın organı Bloomberg’den, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Karadeniz’in Kuzey Sakarya Sahası’nda yer alan arama kuyusu Amasra-1’de devam eden petrol ve doğal gaz arama çalışmaları hakkında “Cuma günü Zonguldak’ta bir müjde açıklayacağız” sözleri üzerine dikkat çekici bir iddia geldi.

Bloomberg’de yer alan habere göre, Türkiye’nin Karadeniz’deki Amasra-1 kuyusunda ciddi miktarda doğal gaz tespit ettiği belirtilerek, Erdoğan’ın yarın açıklayacağı müjdenin bu olduğu ifade edildi.

‘Müjde’, 10 sene sonra Türkiye’nin 6 yıllık doğalgaz ihtiyacını karşılayacak

Haberde ayrıca, Türk yetkililerin keşfedilen doğal gazı, devlet petrol şirketi TPAO’nun çıkaracağını ve bunun için herhangi bir dış finansmana ihtiyaç duyulmayacağını söylediği belirtildi.

Amasra-1 kuyusunda tespit edildiği öne sürülen doğal gaza ilişkin Enerji Bakanlığının yorum yapmaktan kaçındığı kaydedildi.

 

‘Doğalgaz müjdesine’ kim ne tepki verdi?

 

BAKAN’DAN GİZEMLİ VİDEO

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklayacağım dediği ‘Müjde’ ile ilgili sosyal medya hesabından bir video paylaştı. Bakan Dönmez, Erdoğan’ın açıklama yapacağı tarih ve saati de paylaştı. Dönmez’in paylaşımında şu ifadeler yer aldı, “04.06.2021 – 18:00”

Benzer Haberler