Hayatını kaybeden Rabia Tanrıvermiş’in paylaşımı ortaya çıktı: Tehdit altındayım

4 Mart 2021 Perşembe

Hayatını kaybeden Rabia Tanrıvermiş’in paylaşımı ortaya çıktı: Tehdit altındayım

İstanbul Sultanbeyli’de dün gece evlerinin balkonundan atladığı iddia genç Rabia Tanrıvermiş’in sosyal medya hesabından öldürülmeye çalışıldığını söylediği ortaya çıktı.

DHA tarafından dün akşam saatlerinde ailesi kavga ettiği için intihar ettiği iddia edilen Rabia Tanrıvermiş’in 2 Eylül 2020 tarihinde sosyal medya hesabından, yaptığı paylaşım ortaya çıktı. Tanrıvermiş’in ölüdürülmeye çalıştığını ve annesinin bıçaklandığı söylediği mesajın tamamı:

‘Anne ve babası kavga eden genç kadın balkondan atladı’ iddiası

“BU HAYKIRIŞIM TÜM HEMCİNSLERİM İÇİNDİR”

Hayatını kaybeden Rabia Tanrıvermiş’in geçtiğimiz eylül ayında sosyal medya hesabından “Bu haykırışım tüm hemcinslerim içindir. Bugün bu durumu biz yaşıyoruz ama binlerce insan her gün bu tarz olaylar yaşıyor. Ben sesimi kesmeyeceğim, kesmelerine izin vermeyeceğim ve adaletin yerini bulmasını istiyorum, bulmalı da inanıyorum ki sesimi duyuracaksınız” mesajını paylaştığı görüldü.

“TEHDİTLER ALIYORUM, CAN GÜVENLİĞİMİZ YOK”

Paylaşımlarında “Can güvenliğimiz yok” diyen genç kız “Boğazımı kesmeye çalıştılar. Annemi bıçakladılar. Kimse sahipsiz değildir. Adalete güveniyorum. Ve şikayetçi olmayayım diye tehdit altındayım. Tehditler alıyorum. Şikayetçi olursam neler olur falan diyorlar. Tüm iyi dilekleriniz için sağ olun. Annem şu an iyi ama can güvenliğimiz yok” dedi.

“ANNEMİ BIÇAKLADI”

Sosyal medya hesabından üç kişinin fotoğrafını paylaşan Rabia Tanrıvermiş; “Bunlar tefeci, soldaki katil, ortadaki kaç kişiyi bıçakladı. Bunları tanıyan herkes biliyor bunların ne olduğunu, siz de bilin sağdaki annemi bıçakladı üçü bizi darp etti. İkisi serbest ve gereken cezayı almalarını istiyorum” ifadelerini kullandı.

DHA’NIN DİLİ DEĞİŞMEDİ

Rabia Tanrıvermiş’in tehdit edildiğini belirttiği paylaşımlarını haberleştiren Demirören Haber Ajansı (DHA) ne yaşandığına dair henüz resmi bir açıklama yapılmamasına rağmen “Psikolojik sorunları vardı”, “Ailesi sürekli kavga ediyordu” gibi ifadeler kullanması dikkat çekti.

Benzer Haberler