Hatipoğlu’nu şaşırtan sokak! Kızlar bira içiyordu

23 Ekim 2020 Cuma

Hatipoğlu’nu şaşırtan sokak! Kızlar bira içiyordu

Nihat Hatipoğlu, bir ilde sokaktan geçerken sokakta bira içen genç kadınların kendisini gördüklerinde biraları saklamasına çok şaşırdığını belirterek, “hayretler içerisinde kaldığını” yorumunu yaptı.

Hatipoğlu, Sabah gazetesindeki köşe yazısında gençleri çok sevdiğini, onlar tarafından da sevildiğini yazdı:

Ben gençleri çok seviyor ve onlara güveniyorum. Zira her gün sokaktayım. Ve kulağında küpesiyle, farklı giyim tarzıyla, kollarında dövmeleriyle görünen gençlerin yolumu kesip beraber fotoğraf çektirdiklerini, ellerindeki sigarayı edeben -saklamaya çalıştıklarını görüyorum. Biliyorum.

“Bir ilimizdeki bir sokaktan hayretler içinde geçtim” diyen Hatipoğlu, şunları söyledi:

Meğer o sokak genç kız ve erkeklerin daha yoğun geldikleri bir yermiş ve dışarıda, içeride doğrusu Avrupa’nın herhangi bir merkezindeki görüntüyü aksettiriyordu. Dışarıda dört genç kızımız bira içiyorlardı. Yüzümüzde maske vardı. Beni tanıdılar ve dördü birden biralarını sakladılar. Mahcup bir gülümseme ile “Hocamız geçiyor çocuklar” dediklerini işittim. Daha var. Edep, saygı elbet var.

Hatipoğlu, “Ama oradakiler de bu ülkenin evlatları, çocukları. Onları yok saymak yerine var kabul edip, öyle hareket etmek lazım. Ve o gençlerimizi asli karakterine yönlendirecek bir yol takip etmeliyiz. Yoksa gelecekte köprü altlarında vücuduna zehir enjekte eden genç bedenlere şahit oluruz” ifadesini kullandı.

Benzer Haberler