Hastanede yatan Çetin Doğan’ın odasına 5 jandarma, iki de memur diktiler!

Yayın tarihi: 11 Nisan 2024 Perşembe 9:39 am - Güncelleme: 11 Nisan 2024 Perşembe 9:39 am

Adli Tıp’tan raporu olmasına rağmen cezaevinden tahliye edilmeyen ve yaklaşık bir aydır hastanede tedavi gören Çetin Doğan’ın odasında iki infaz koruma memuru ve kapıda 5 jandarma 24 saat esasına göre nöbet tutuyor.

28 Şubat soruşturması kapsamında müebbet hapis cezasına çarptırılan, Adli Tıp Kurumu’nun tarafından verilen raporlarını, AKP’li Cumhurbaşkanı  Erdoğan 11 aydır imzalamadığı için tahliyeleri gerçekleşmeyen 5 emekli generalden Çetin Doğan yaklaşık 1 aydır hastanede tedavi görüyor.

Sözcü’den Saygı Öztürk’ün haberine göre, yaklaşık bir ay önce cezaevinde kalp spazmı geçiren Emekli Orgeneral Çetin Doğan, 22’ye çıkan tansiyonla hastaneye götürüldü. Ancak götürüldüğü ilk hastaneye alınmayan Doğan, daha sonra İzmir’de başka bir hastaneye kaldırıldı. Cuma günü kalp spazmı geçirmesine ve hastaneye götürülmesine karşın, eşi Nilgül Doğan’a ancak pazartesi günü öğleden sonra haber verildi. Hastanede safrakesesine stent takıldı, daha sonra stent çıkarılıp antibiyotik tedavisine geçildi. Halen kanında normalin 5 katı iltihaplanma bulunduğu saptanan, Doğan’ın böbrek ve kan değerleri de bozuldu. Bunlar normale dönünce safrakesesi ameliyatı olacak.

EŞİNE ÜST ARAMASI

Hastanede Çetin Doğan’ın eşi Nilgül Doğan’ın refakatçi kalmasına izin verildi. Doğan’ın yanında bir bayan, bir erkek infaz koruma memuru bulunuyor. Nilgül Doğan’ın dışarı çıkıp içeriye girişinde de üst araması yapılıyor. İki bölmeli olan odanın bir bölümünde Çetin Doğan ve erkek infaz koruma memuru kalırken, Nilgül Doğan ile kadın infaz koruma memuru da aynı bölümde geceyi geçiriyor. Cezaevi yetkilileri her türlü güvenlik önleminin alındığını, Doğan’ın geçmişte yaptığı görevler nedeniyle daha hassas korunması gerektiğini belirttiler. Doğan, Diyarbakır’da Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı olarak sınır ötesi operasyonları da yönetmiş, bölücü terör örgütüne önemli darbeler indirilmesini sağlamıştı.

Nilgül Doğan’ın, Çetin Doğan’ın bulunduğu odada telefonla konuşması da yasak. Telefonu jandarmanın bulunduğu odada şarj ediliyor. Doğan için hastane odasında önlem alınırken, odanın kapısında da 24 saat esasına göre jandarma nöbet tutuyor. Jandarma sayısı bazı günler 5 kişiye çıkarılıyor. 28 Şubat Davası kapsamında halen biri sivil olmak üzere 16 kişinin yargılaması devam ediyor. Cezaevinde 966 gündür tutulan Çetin Doğan 84 yaşında. Sincan Cezaevi’nde tutulan Yıldırım Türker 83, Fevzi Türkeri 82, Cevat Temel Özkaynak 79, Erol Özkasnak ise 78 yaşında.

Nilgün Doğan, Çetin Doğan’ın sağlık durumunu anlattı: Beynimden vurulmuşa döndüm!

Kaynak: alinti