Hasta yakınlarının saldırısına uğrayan doktor diplomasını yırtıp istifa etti

28 Haziran 2022 Salı

Şanlıurfa Viranşehir’de özel bir tıp merkezinin acil servisinde görevli doktor Şeyhmus Baraj, sıra bekleme sebebiyle çıkan tartışma sonrası hasta yakınlarının saldırısına uğradı. Doktorun tekme ve tokatlarla darbedildiği anlar güvenlik kamerasınca kaydedildi. Baraj’ın olay sonrası istifa ettiği de öğrenildi. 

Olay, dün akşam saatlerinde Viranşehir’de bulunan özel bir tıp merkezinde meydana geldi. İddiaya göre, özel tıp merkezinde muayene olmak için sıra bekleyen bir hastanın yakınları ile doktor Şeyhmus Baraj arasında sıra bekleme nedeniyle tartışma çıktı. Tartışma sonrası 7-8 kişilik hasta yakını doktora tekme tokatla saldırdı. Koridor boyunca hasta yakınları tarafından darbedilen doktor, güçlükle kendini bir muayene odasına kilitleyip saldırganların elinden kurtuldu. Saldırıda başına ve vücudunun farklı bölgelerine darbe alan Şeyhmus Baraj, rapor alarak şikayetçi oldu.

DİPLOMASINI YIRTIP İSTİFA ETTİ

Doktor Baraj’a saldırı anı ise acil tıp merkezinin güvenlik kamerasınca saniye saniye kaydedildi. Hastanede tedavi altına alınan Şeyhmus Baraj’ın, görevinden istifa ettiği öğrenilirken, polis olaya karışan 4 kişiyi gözaltına aldı. Doktor Şeyhmus Baraj’ın istifa kararının ardında diplomasını yırttığı da iddia edildi.

“BARAJ KONUYLA ALAKASI OLMAMASINA RAĞMEN SALDIRIYA UĞRADI”

Şanlıurfa Tabip Odası, söz konusu olayla ilgili açıklamasında doktor Şeyhmus Baraj’ın sıra beklenmesi nedeniyle sinirlenen bir kişinin konuyla alakası olmamasına rağmen saldırısına uğramış, sonrasında da saldırganın yakınları tarafından linç edildiği belirterek, “Sağlıkta şiddet olayları, tırmanarak devam ediyor. Savcılılara ve hakimlere çağrımızdır; toplumun huzuru ve sağlığı için bu şiddet olaylarına karşı cezasızlığı tercih olarak görmeyiniz. Sağlıkta şiddet sizin ve halkın sağlık hakkına saldırıdır. Gereğinin yapılmasını talep ediyoruz” denildi.

Cerrahpaşa’da doktora saldırı! Acil dışındaki tüm ameliyatlar durdu

Benzer Haberler