Hasan Arat ‘Bundan sonra çok şey göreceksiniz’ dedi gazeteci imza törenini terk etti

Yayın tarihi: 9 Ocak 2024 Salı 1:20 pm - Güncelleme: 9 Ocak 2024 Salı 2:25 pm

Beşiktaş Başkanı Hasan Arat, yeni teknik direktör Fernando Santos için düzenlenen imza töreninde gazeteci Gökhan Dinç’le tartışma çıktı. Dinç imza törenini terk etti.

Beşiktaş’ta yeni teknik direktör Fernando Santos için imza töreni düzenledi. Törene Başkan Hasan Arat ile gazeteci Gökhan Dinç arasındaki tartışma damga vurdu.

Dinç’in Santos’la yapılan anlaşmanın detaylarını sorması üzerine Arat “Anlaşma hocamız ile bizim aramızda. Bundan sonra anlaşma açıklaması yapmayacağız. Basın da olmayan rakamları yazmaktan vazgeçsin. Dikkatli olmanızı tavsiye ediyorum. SPK kuralları çerçevesinde gereken açıklama yapılır. Siz sadece soru soracaksınız cevabı ben vereceğim” ifadelerini kullandı.

Arat’ın bu sözleri alkışlandı. Bunun üzerine Dinç “Basın toplantısında alkış olduğunu ilk kez görüyorum” diye tepki gösterdi. Arat ise “Bundan sonra çok şey göreceksiniz” dedi.

Dinç tartışma sonrası basın toplantısını terk etti.

Ronaldo’yu yedek bırakan Fernando Santos’un bileti kesildi

‘OYUNCULAR SİZİ SABIRSIZLIKLA BEKLİYOR’

Santos’a başarılar dileyen Hasan Arat, “Bugün kıymetli bir birliktelik için huzurunuza çıktık. Beşiktaş’ı arzuladığı hedeflere ulaştırmak için buradayız. Ben ve arkadaşlarım 21 sandığın 21’inde de kazanarak göreve geldik. Camianın bize güveni tamdır. Ben ve arkadaşlarım bu güvene layık olmak için çalışacağız. Siz hocaların hocası olarak bugün Türkiye’nin en eski, prensipleriyle ülkesinin gururu olan Beşiktaş’a geldiğiniz. Beşiktaşlı cefakardır, mücadeleyi sever. Vatanını, milletini sever, duygusaldır. Beşiktaşlı şampiyon olup, ülkesini yurt dışında temsil etmek ister. Prensiplerinden ödün vermez. Altyapıdan çıkan evlatlarını sahada görüp, başarılarına şahit olmak ister. Ben ve arkadaşlarım vadetmeyeceğiz en iyisini yapacağız dedik. Hoş geldiniz. Tecrübelisiniz. Onlarca kupa ve şampiyonluklarınız var. Dünya starlarının hocalığını yaptınız. Siz Beşiktaş’a, Beşiktaş size çok yakışıyor. Başarınız için her türlü desteği vereceğiz. Santos’un gelişi kişilerin değil Beşiktaş’ın dünyadaki itibarından kaynaklanmaktadır. Sizinle 1 ayı aşan zamandır analizlerimizi yapıyoruz. Son 5 maçı yakından izlediniz. Eksiklerimizi ve kuvvetli yanlarımızı analiz ettiniz. 15’in üstünde teknik direktör arasında yönetim kurulunun bütün üyeleri oylarını sizin lehinize kullandı. Bütün hocaları arayarak teşekkür edip, başarılar diledik. Son görüşmede cumartesi günü Samet Aybaba ile konuştunuz ve teknik konularda hemfikir oldunuz. Buradan Rize’ye gideceksiniz. Oyuncularınız sizi sabırsızlıkla bekliyorlar. Samet Aybaba ve Feyyaz Uçar takımı size emanet edecekler. Sakatlar oyuncular dönecek. Afrika Kupası’ndaki oyuncularımız dönecek. Transferlerimiz olacak. Statta bir keresinde bir pankart gördüm. ‘Biz Beşiktaş’ı güneşli günlerde görmedik ki karanlık günlerde terk edelim’ yazıyordu. Beşiktaş’ı aydınlık günler bekliyor. Siz bunun habercisi olacaksınız. Size ve ekibinize güveniyoruz. Başarılar diliyoruz. Beşiktaşlı sizi duyduğu andan itibaren huzurludur. Hocamızın Türkiye’ye gelmesinde büyük emekleri olan yöneticilerimize şükranlarımızı sunuyorum. Beşiktaş’ın şansı bol olsun” şeklinde konuştu.

SANTOS: ZAFERLER KAZANMAK İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ

Beşiktaş’ın dünyada bilinen bir takım olduğunu ifade eden Fernando Santos, “Benim için burada olmak çok iyi. Bu kadar büyük bir kulübün parçası olmak çok önemli. Tarihiyle tanınan bir kulüp. Dünyada bilinen bir takım. Çok fazla büyük oyuncu burada oynadı. Bir kez İstanbul bir kez de Ankara olmak üzere Türkiye’de iki kez rakip takımlara karşı oynadım. İstanbul güzel bir şehir. Ailem çok seviyor. İnanılmaz tarihi, kültürü var. Türk kültürünün, Portekiz’e benzeyen birçok özelliği var. Ülke de harika bir ülke. Benim için buraya gelmemdeki en önemli nedenlerden biriydi. İyi işiler yapmak, başarılar kazanmak istiyorum. Başkan ile Beşiktaş’ın unutulmaz başkanı Süleyman Seba’yı da andık. Bu kulübün efsanesi. Onun bu kulübe getirdiği kültürü korumak istiyoruz. Ekip olarak çalışıp Beşiktaş’ı hak ettiği yerlere getireceğiz. Kulüp, tarih açısından çok önemli. Önemli olan kolektif olarak çalışmamızı sahada göstermek. Yönetim kurulundan birçok insanla tanıştım. Samet Aybaba ile telefonda birkaç kez konuştuk. Onunla yapacaklarımızdan bahsettik o da takımın efsanevi oyuncusu. Burada hocalık da yaptı. Onunla beraber yürüteceğiz işleri. Takımı iyi bir yere getirmek zorundayız. İyi bir yerde değiliz ama hep beraber; başkanla, yönetim kuruluyla, oyuncularla zaferler kazanmak için elimizden geleni yapacağız” dedi.

Kaynak: TELE1