Harun Tekin: Bu müzik sektörünün tek başına altından kalkabileceği bir kriz değil

20 Eylül 2020 Pazar

Tuluhan Tekelioğlu’nun sunduğu Hayatın Rengi’nin bugünkü konukları, TTB Covid-19 İzleme Kurulu üyesi Doç. Dr. Osman Elbek, TTB Başkanı Prof. Dr. Sinan Adıyaman, Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol, tiyatrocu Nedim Saban, Moğollar’ın kurucularından Cahit Berkay, Mor ve Ötesi’nin solisti Harun Tekin, yapımcı Feza Soysal ve oyuncu Pervin Bağdat oldu.

Türk Tabipleri Birliği 6. ay covid 19 değerlendirme raporunu ilk kez Tele 1’de Hayatın Rengi’nde açıkladı; rapora göre; Türkiye covid-19 ölümlerinde Avrupa ikinciliğine yükseldi!

Şenol, koronavirüs salgınıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

“Hepimiz bir gemideyiz, bu gemide sadece bazılarımız ön safta ve bütün yükü karşılıyor, bilmedikleri bilgi ve paylaşılmayan veri ile karşılamaya çalışıyorlar. Onun için üzerinize gelen çığ gibi hissediyorsunuz” ifadelerini kullanan Şenol, “Benim çaresiz hissettiğim nokta, bilmediğim bir şeyle mücadele etmeye çalıştığımı hissediyorum” dedi.

Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol: Bilmediğim bir şeyle mücadele ediyormuşum gibi hissediyorum

Adıyaman, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile yaptığı görüşmeden detayları aktardı.

Adıyaman, “Sağlık Bakanlığı’nın başta TTB olmak üzere bütün sağlık meslek odaları, sağlık sendika ve dernekleri ile Covid-19 işbirliği ve ortak çalışma meclisi oluşturmasını esasen talep ediyoruz. Hiçbir salgın vatandaşların bireysel çabalarıyla önlenemez. Bireysel tedbirler, merkezi ve kapsamlı bir irade ile güven verici kararlarla uygulandığında anlamlı olduğunu söyledik. Pandemi ile mücadelede esas rol kamunundur” dedi.

TTB Başkanı Adıyaman: Hiçbir salgın vatandaşların bireysel çabalarıyla önlenemez, asıl görev kamunun

Elbek, son dönemde artan ‘koruyucu ekipmanlar güvensiz’ iddialarını değerlendirdi.

Elbek, “Benim taktığım maskeye güveneceğim. Benim birinci basamaktan özellikle meslektaşlarım diyor ki, son dönemde gelen koruyucu ekipmanlar eskisi gibi değil. Şimdi bu gözlem, bunu ciddiye almak gerekiyor” dedi.

“Meslektaşlarımız koruyucu ekipmanların eskisi gibi olmadığını söylüyor”

PROGRAMIN TAMAMI

Benzer Haberler