Hande Yener’i örnek alan tanınmış şarkıcıdan intihar girişimi!

12 Ağustos 2020 Çarşamba

Azerbaycan’ın Hande Yener’i olarak ün yapan ve şarkıları ile büyük kitlelere hitap eden tanınmış sanatçı Luna Aliyeva’nın, intihara teşebbüs ettiği ve menajeri tarafından kurtarıldığı öğrenildi.

Hande Yener’e olan benzerliği ile Azerbaycan’da ün yapan Luna Aliyeva’nın, zor günler geçirdiği öğrenildi. Ses sanatçısı ve yazar Onur Akay’a ulaşan ve açıklamalar yapan ülkenin sevilen sanatçısı Aliyeva, Türk hayranlarından yardım istedi ve Türk bestecilere seslendi. Dün intihara teşebbüs eden ve menajeri tarafından kurtarılan güzel şarkıcı, Tik Tok’ta paylaştığı bir video nedeni ile büyük bir kitlenin tepkisine maruz kaldı. Gürcü şarkısı okuduğu halde sosyal medyada montajla Ermeni şarkısı okuduğu gösterilen şarkıcıya linç kampanyası başlatıldı.

‘İNTİHAR ETTİM, MENAJERİM KURTARDI’

Akay’a konuşan Aliyeva, “Önceden benim yanımda çalıştığı için elinde olan benim özel olan her şeyimi sosyal medyada paylaşıyor ve insanları benden nefret ettirmeye çalışıyor. Bu bizim düşmanımız, bunu öldürmek lazım, bunu Azerbaycan’dan kovmak lazım gibi çağrıları var. Türk hayranlarımdan destek istiyorum. Halk içinde beni çok kötü duruma soktu ve intihara ettim, menajerim beni kurtardı. Psikolojim çok bozuk ve yalnız olarak sizden destek istiyorum” şeklinde açıklama yaptı.

“HANDE YENER’DEN ÇOK FAYDALANIYORUM”

Türkiye ve Türk sanatçıları ile ilgili açıklamalar da yapan Luna Aliyeva, “En çok sevdiğim sabahları ezan sesi ile uyanmak. Türklerin vatansever olmaları bize benzediği için çok seviyorum. Türkiye ve Azerbaycan benim için aynı. İkisi de benim vatanımdır. Türkiye’de Bir Türk bestesi okumak istiyorum. Türk bestekârların bana bir şarkı hediye etmesini istiyorum. Hande Yener, Hadise, İbrahim Tatlıses, Ajda Pekkan ve Onur Akay’ın İstanbul Ağlıyor şarkısı burada çok popüler ve çok seviyorlar. Bir sanatçımız da Onur Akay’ın şarkısını çok söylüyor onun dilinden dinliyorum. Ferdi Özbeğen’in söylediği Dilek Taşı şarkısını çok seviyorum ve burada çok okuyorum. Ayrıca Hande Yener’e benzetilmekten hiç rahatsız olmadığını da dile getiren sanatçı, “Hande Yener’e benzetilmek beni hiç rahatsız etmiyor. Bir star olarak onun tarzını ve şarklarını çok beğeniyorum. Onun tarzından, sahnesinden, giyim tarzından çok faydalanıyorum.” ifadelerini kullandı.