Hande Sarıoğlu: İnsanlığınıza tüküreyim!

12 Şubat 2021 Cuma

Oryantal dans yaptığı videosunu Instagram’da paylaşması nedeniyle HaberTürk kanalından uyarı alan ve bunun üzerine sunuculuktan istifa ettiğini söyleyen spiker Hande Sarıoğlu, dans videosunu yeniden paylaşarak magazin sitelerine tepki gösterdi. 

Oryantal dans yaptığı videosunu Instagram’da paylaşması üzerine HaberTürk kanalı sunuculuğundan istifa ettiği iddia edilen ve iddialara “Renkli kişiliğimden vazgeçemeyeceğimi söyledim ve karşılıklı anlaşarak istifamı verdim” şeklinde yanıt veren Hande Sarıoğlu dans ettiği anları tekrar paylaştı. Sarıoğlu, paylaşımında “O magazin sitelerinde yapılan ‘dans etti kovuldu’ haberlerinin altında, ‘oh olsun’ diyenler yarın ölsem ya da bir cinayete kurban gitsem yalandan ah vah edecekler. İnsanlığınıza tüküreyim” ifadelerine yer verdi.

Habertürk’ten ayrılan Hande Sarıoğlu’ndan ‘dans’ iddiasına yanıt

Hande Sarıoğlu paylaşımına şu notu düştü;

“Akçaova’dan 2008 yılında çıkıp İstanbul’da üniversite okumaya gelip, 6 yaşından beri spiker sunucu olmak hayali olan bir kız olarak, 6 yaşımdan beri de oryantal oynamaktan kırar geçirirdim ortalığı.

Çatır çatır okulumu da okudum, çatır çatır sunucu da oldum spiker de. Oryantal da yaparım kariyer de. Hiçbir zaman, hiçbir yerde, değerlerimden ve doğrularımdan vazgeçmedim, her zaman özümü korudum, geldiğim noktada kişiliğimden ve karakterimden bir günden bir güne ödün vermedim, bunun aksini beni tanıyan bir Allah’ın kulu da inkar edemez.

Renkli kişiliğimden sizin siyahınız için vazgeçmeyeceğim, size fazla gelen neşemden de, deli dolu yanımdan da ödün vermeyeceğim.”

“BİZİM DANSIMIZI İDARE EDEMEDİLER”

“Evet her kurumun kendine göre kuralları olabilir; başta ‘kanalın disiplinine fazla gelmiş olabilirim, neticesinde bir haber kanalıdır. Hiç uzatmadan ‘İstifamı edeyim kimse beni kovmak için uğraşmasın’ dedim.

Ama durup düşününce, ‘Bir benim dansımdan mı rahatsız oldular?’ diye düşündüm. Ne kıyametler koptu kanalda, ama bizim dansımızı idare edemediler. Ben de daha fazla rahatsızlık vermemek adına istifa ettim. 10 gündür kanalda değilim zaten.”

İNSANLIĞINIZA TÜKÜREYİM

“O magazin sitelerinde yapılan ‘dans etti kovuldu’ haberlerinin altında, ‘oh olsun’ diyenler yarın ölsem ya da bir cinayete kurban gitsem yalandan ah vah edecekler. İnsanlığınıza tüküreyim.”

 

Benzer Haberler