Hande Fırat: İtirazım var

29 Nisan 2022 Cuma

Hande Fırat: İtirazım var

Eşi Murat Özvardar‘ın adının Ukrayna’ya yönelik bir dolandırıcılık olayına karışmasıyla ilgili konuşan Hande Fırat ‘yargı kararına saygı duyacağını’ söyledi.

Hürriyet yazarı Hande Fırat, eşi Murat Özvardar’ın Ukrayna’nın bazı Türk iş insanları tarafından dolandırıldığı iddiasında adının geçmesine ilişkin açıklama yaptı.

“Bu işin ‘bir kesim’ tarafından hiçbir alakam olmadığını bildikleri halde bir linç kampanyasına dönüştürülmesine itirazım var” diyen Fırat, konuyla ilgili yazısında şunları kaydetti:

“Bu bir savunma yazısı değildir. Ukrayna Savaşı ile ilgili ticari alacak verecek meselesinde yargıya yansımış bir konu ile ilgili açıklama yapmak haddim değil. Türk yargısının vereceği karara saygım da sonsuzdur. Gerekli açıklamayı eşim yaptı. Ancak bu işin ‘bir kesim’ tarafından, hiçbir alakam olmadığını bildikleri halde bir linç kampanyasına dönüştürülmesine itirazım var. Haber haberdir, yazılır. Ancak, Sezgin Baran Korkmaz ile ilişkileri var yalanını yazıp Ankaralı bir iş insanının fotoğrafını koymaya ya da olmayan bir saat üzerinden hikâye yazmaya, tüm olayı benimle ilişkilendirmeye çalıştırmalarını da kabul etmem mümkün değil. Tüm bu yalanlarla ilgili hukuki süreçleri başlattım.”

Hande Fırat’ın eşi Murat Özvardar: Tek bir cent aldıysam Kızılay’da yüzüme tükürsünler

Benzer Haberler