Hande Fırat bile Ali İhsan Yavuz’a dayanamadı

19 Nisan 2019 Cuma

AKP’ye yakınlığı ile bilinen Hürriyet gazetesi yazarı Hande Fırat bile Ali İhsan Yavuz’un açıklamalarına kayıtsız kalamadı.

31 Mart seçimlerinden sonra hayatımıza giren AKP’nin Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz yaptığı açıklamalarla da sık sık gündem oluyor. Hande Fırat

3 bavulla YSK’ya olağanüstü itiraz başvurusunda bulunan Yavuz, itirazın gerekçeklerini 2 buçuk saat boyunca anlatmaya çalıştı ama bir türlü temellendiremedi. O toplantıdan akıllarda “Hiçbir şey olmasa da kesinlikle bir şey oldu.” cümlesi kaldı. İşte bu cümle AKP’ye yakınlığı ile bilinen Hürriyet gazetesi yazarı Hande Fırat’ın da gündemine girdi. Fırat bile bu sözleri dayanamayıp eleştirdi.

Fırat’ın yazısından ilgili bölüm şöyle;

‘KESİNLİKLE BİR ŞEY OLDU’ YANLIŞ OLDU

AK Parti üç bavulla Yüksek Seçimi Kurulu’na başvurduktan sonra canlı yayında, aynı akşam Habertürk TV’de, ertesi gün benim de aralarında bulunduğum temsilcilerin davet edildiği basın toplantısında konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz’un çok tartışılan cümlesine dikkatinizi çekmek isterim.

“Hiçbir şey olmasa da kesinlikle bir şey oldu.”

AK Parti’nin üç bavulda Yüksek Seçim Kurulu’na götürdüklerini tartışacak değilim, inceleyecek olan, yazının girişinde hatırlattığımız kıstaslar gereği karar verecek olan kurul. Cümle o üç bavulu da AK Parti’nin iddialarını da arka sıraya itti.

Neden mi? Hukuki bir başvuru “his” ile açıklanmaya çalışıldı. Diğer yandan “Ne yapıp yapıp İstanbul’u vermeyecekler. YSK baskı altında” spekülasyonuna malzeme oldu. Bu yönde endişesi olanların hislerini kabarttı. Kısacası hiçbir şey olmasa da bu açıklama çok yanlış oldu.

Benzer Haberler