Hanau‘daki ırkçı terör Hamm‘da da protesto edildi

21 Şubat 2020 Cuma

Hanau‘daki ırkçı terör Hamm‘da da protesto edildi

Perşembe gecesi Hanau’ da bir Irkçı Alman tarafından 9 göçmenin öldürülmesine tepkiler dinmiyor.

Mehmet Tanlı

Almanya’ nın Köln, Berlin, Franfurt, Hamburg, Dortmund, Duisburg, Siegen, Mönchengladbach, Münster gibi büyük şehirlerinde olaya tepki gösteren demokrat insanlar sokaklara çıkarak Terör kurbanı insanları andılar. .
Almanya’ da Büyükşehirlerin yanısıra küçük şehirlerdede irili ufaklı Protestolar, sessiz yürüyüşler, mitingler yapıldı.
Eski Madenci Kenti Hamm ve komşusu Ahlen’ dede insanlar toplumu aşırı sağa karşı dayanışmaya, birliğe çağırdılar ve sağ, ırkçı Teröre göz yuman, ihmali olan politikacıları, emniyet güçlerini uyardılar.
Hamm ‘ daki spontane Protesto Hamm Alevi Kültür Derneği ( AKM) ve Sol Partili gençler tarafından düzenlendi. Hamm’ da Ana Garın önünde Willy-Brand- Platzdaki protestoya Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu İnanç Kurulu Başkanı Cafer Kaplan dede, Sol Parti Anakent Belediye Meclis Üyesi ve parti Sözcüsü Alişan Şengül, Hamm Heessen Belediye Meclis Üyesi Mehmet Tanlı, Hamm AKM Başkanı Mehmet Akbaba ile Dernek üyeleri ve Hamm’ lı Sol Partili kişiler katıldı.
Hamm AKM yönetim Kurulu Üyesi Eylem Akbaba ve Sol Partiden Saner megafonla yaptıkları konuşmalarda Irkçı terörü lanetleyerek, ırkçı çetelere göz açtırılmamasını, onların korunmamasını, kin ve nefretin galip gelmemesini ve olaylara duyarsız kalan Alman halkının bir bölümünün olaylara tepki göstermesini talep ettiller.
DİTİB camiininde desteklediği Ahlen’ deki Paul-Rosen-Baumplatzdaki sessiz protestoya da 80 e yakın kişi katıldı.

Benzer Haberler