Hamza’ya dokunan yanıyor! Görevden alındı yetmedi AKP’den de kovuldu

17 Eylül 2020 Perşembe

Hamza’ya dokunan yanıyor! Görevden alındı yetmedi AKP’den de kovuldu

3 maaş aldığı iddia edilen Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Hamza Yerlikaya’yı eleştiren Kızılay Muğla Şube Başkanı Yusuf Kayacık, Kızılay’daki görevinden alınmasının ardından AKP’den de ihraç edildi.

Kızılay Muğla şube başkanı Yusuf Kayacık 15 Haziran tarihinde kişisel sosyal medya hesabından Hamza Yerlikaya’nın VakıfBank yönetim kuruluna atanmasını eleştiren bir paylaşım yaptı.Kayacık paylaşımında, “Bir AK Partili olarak olarak atamanın hiçbir izahını yapamıyorum, insanlar kıt kanaat geçinirken, 3-4 ayrı makamdan maaş alınıyor, bunu kabul edemiyorum” gibi ifadelerde bulunmuştu.

Kızılay’da Hamza Yerlikaya çatlağı… Görevden alındı!

Kayacık’ın bu paylaşımı sonrasında Kızılay’da ortalık karıştı. Genel Merkez tarafından paylaşımı yapan Muğla İl Başkanı ve yönetimi görevden alınmıştı . Kayacık AKP Muğla İl Disiplin Kurulu kararı doğrultusunda AKP’den de ihraç edildi.

Duble maaşlı başdanışman Hamza Yerlikaya ‘Göztepe’ gafıyla sosyal medyanın diline düştü

İşte o paylaşım:

#HamzaYerlikayaMilli sporcu, eski Güreş Federasyonu Başkanı ve eski Milletvekili….Önce; Cumhurbaşkanı Başdanışmanlığı görevine atanan Yerlikaya, ardından, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcılığı görevine getiriliyor….Buraya kadarına eyvallah….Ammaaaa….Aynı Yerlikaya, hiçbir yeterliliği, uzmanlığı ya da deneyimi olmadığı halde, önceki gün Vakıfbank Yönetim Kurulu üyeliğine de atanıyor ya, işte buna eyvallah diyemiyorum…..İnsanlar, ekonomik krizde esnafı ile işçisi ile emeklisi ile kıt kanaat geçinirken, birine böylesine kaymaklı atamalar yapılması, üstelik ülke şartlarına göre çok yüksek ücretli 3-4 makamdan aynı anda maaş alması kabul edilemez….AkParti’li bir vatandaş olarak kınıyorum, hiçbir izahı olmayan ve vicdanları yaralayan bu atamanın derhal durdurulmasını diliyorum…….” 

AKP’DEN DE İHRAÇ EDİLDİ,

Hamza Yerlikaya’yı eleştiren Kızılay Muğla Şube Başkanı Yusuf Kayacık, Kızılay’daki görevden alınmasının sonrasında ise AKP Muğla İl Disiplin Kurulu’nun kararı doğrultusunda AKP’den de ihraç edildi.

 

 

Benzer Haberler