Hamile kadını öldürüp bebeğini çalan caniye idam cezası

10 Kasım 2022 Perşembe

Hamile bir kadını öldürmek ve doğmamış bebeğini karnından çıkarmaya çalışmaktan suçlu bulunan Teksaslı Taylor Rene Parker, idam cezasına çarptırıldı.

ABD’nin Teksas eyaletinde yaşayan 29 yaşındaki Taylor Rene Parker, Ekim 2020’de Michigan’a bağlı New Boston’da 21 yaşındaki Reagan Michelle Simmons-Hancock ve daha doğmamış bebeğinin öldürülmesiyle ilgili olarak 3 Ekim’de idam cezasına çarptırıldı.

BEBEĞİ ÇALDI

Savcılar, Parker’ın cinayetten önceki 10 ayda, erkek arkadaşının kendisini terk etmemesi için hamileymiş gibi davrandığını ifade etti. Sahte ultrasonlar çektiren kadın, hamileliğiyle ilgili internette paylaşımlarda bulunmuş ve hatta sahte bebeği için cinsiyet öğrenme partisi düzenlemişti.

Histerektomi ameliyatından sonra gebe kalamayan Parker, cinayet günü erkek arkadaşına bebeği doğuracağını söyledi. Savcılar, Parker’ın nasıl sahte hamilelik yapılacağını araştırdığını ve erken doğumla ilgili çok sayıda video izlediğini söyledi.

Parker, 9 Ekim 2020 sabahı Simmons-Hancock’un kafatasını bir çekiçle ezdi ve bebeği karnından neşterle çıkarmadan önce kadını 100’den fazla kez bıçakladı. Parker, bundan kısa bir süre sonra ölecek olan bebekle olay yerinden kaçtı.

Hamile kadının karnını kesip bebeğini çaldılar!

YAS TUTAN AİLE İSYAN ETTİ

TXK Today’in haberine göre, Dallas’ın yaklaşık 150 mil doğusundaki Bowie County’de altı erkek ve altı kadından oluşan jüri, 29 yaşındak Parker’a ölüm cezasını vermek için iki saatten az bir süre görüştü. Texarkana Gazette’nin haberine göre kurbanın kız kardeşi Emily Simmons, jüri üyeleri idam cezasını görüşmeye başlamadan önce Parker’a, “Benim tek biyolojik kız kardeşimdi. Benden ve ailemden ne aldığını anlamalısın. Artık onun doğum gününü kutlayamayacağım. Kız kardeşimin öldüğünü öğrendiğimde daha 19 yaşındaydım. Hiçbir zaman nedimem olamayacak. Kız kardeşimi ziyaret edeceğim zaman mezarlığa gidip mezar taşına bakmak zorundayım. Bir daha onunla konuşamayacağım” diye seslendi. Simmons-Hancock’un annesi Jessica Brooks, Parker’ı “şeytani bir et parçası” olarak nitelendirdi ve, “Sen onu parçalayıp karnından bebeğini çıkardığında bebeğim hala hayattaydı ve bebekleri için savaşıyordu” dedi. Mahkeme yetkililerinin TXK Today’e verdiği bilgiye göre Parker, eyaletin kadın idam mahkumlarını barındırdığı Teksas’taki Mountain View Hapishanesi’ne nakledilecek. Parker’ın cezasını temyize götürme hakkı bulunuyor.