Hamaney, Trump’ı ölümle tehdit etti, Twitter, paylaşımı sildi!

22 Ocak 2021 Cuma

Hamaney, Trump’ı ölümle tehdit etti, Twitter, paylaşımı sildi!

İran dini lideri Ali Hamaney, sosyal medya hesabından, eski ABD Başkanı Donald Trump’a benzeyen ve golf oynayan bir kişinin insansız hava aracı tarafından hedef alındığını gösteren fotoğrafı paylaştı.

İran’ın dini lideri Ali Hamaney’in twitter hesabından paylaşılan fotoğraf sosyal medyada gündem oldu. Fotoğrafa, Farsça yazılan yazıyla, geçtiğimiz yıl ABD’nin suikastıyla öldürülen İran Devrim Muhafızları Ordusu’na bağlı Kudüs Gücü Komutanı Tümgeneral Kasım Süleymani’nin intikamının alınacağı belirtildi.

Sosyal medyada gündem olan paylaşım Twitter tarafından kaldırıldı. Gerekçe olarak ‘topluluk kurallarını ihlal ve diğer ulusları kötü göstermek, kirletmek’ gösterildi.

KASIM SÜLEYMANİ’NİN ÖLDÜRÜLMESİ İLİŞİKİLERİ BOZDU

İran ile ABD arasındaki ilişkiler geçen yıl İran Devrim Muhafızları Ordusu’na bağlı Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani’nin ABD tarafından düzenlenen suikastla öldürülmesi sonrası bozulmuştu.

İki ülke arasındaki ilişkileri geren bir diğer madde ise Trump’ın İran’la Obama döneminde imzalanmış olan nükleer anlaşmadan çekilmesiydi.

HAMANEY’İN HESABI ASKIYA ALINDI

İran dini lideri Ayetullah Ali Hamaney’in Twitter hesabı, 45. ABD Başkanı Donald Trump’a suikast imasında bulunan paylaşımın ardından askıya alındı. Hesaba tıklayanlar, ”Hesap askıya alındı. Twitter, Twitter Kuralları’nı ihlal eden hesapları askıya alır” uyarısıyla karşılaşıyor. Ancak birden fazla hesabı bulunan Hamaney’in diğer hesapları ise kapatılmadı.

Benzer Haberler