Haluk Levent’ten Fahrettin Koca’ya ‘SMA’ tepkisi!

3 Aralık 2021 Cuma

Haluk Levent’ten Fahrettin Koca’ya ‘SMA’ tepkisi!

Sanatçı Haluk Levent, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın SMA Bilim Kurulu toplantısı sonrası yaptığı açıklamalara ilişkin konuştu. Koca’nın SMA taramasının zorunlu olacağını açıklamasını doğru bulduğunu söyleyen Levent, hastalığın tedavisinde kullanılan Zolgensma ilacı hakkında bir açıklama gelmemesini eleştirdi.

Sanatçı Haluk Levent, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıkladığı tüm çiftlere ve yeni doğan bebeklere SMA taramasının zorunlu olması kararını doğru bulduğunu söyledi. Ancak SMA hastalığının tedavisinde kullanılan Zolgensma ilacı hakkında bir açıklama gelmemesine sitem eden Levent, “Ne yapacağız şimdi?” diye sordu.

Anadolu Halk ve Barış Platformu’nun (AHBAP) kurucusu Haluk Levent, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Sağlık Bakanlığı SMA toplantısı sonucu: Evlilik öncesi test zorunlu hale geliyor. Risk oluşturan çiftlere tüp bebek devlet karşılayacak. Bu kararlar doğru ve çok önemli. Ama şu anda yüzlerce çocuğun beklediği Zolgensma ilacı için bir açıklama gelmedi. Ne yapacağız şimdi?”

Koca: Evlilik öncesi SMA taraması zorunlu hale getirilecek

Benzer Haberler