Haluk Levent, Pınar Deniz’e de sahip çıktı

6 Aralık 2022 Salı

48. Altın Kelebek Ödülleri’nde ‘En İyi Kadın Oyuncu’ ödülünü kazanan Pınar Deniz’in törendeki konuşması sosyal medyada gündem oldu. Dalga konusu olan Deniz’e, destek ise sanatçı Haluk Levent’ten geldi.

Sinema, televizyon ve müzik dünyasından isimlere verilen Altın Kelebek Ödülleri’nin 48’incisi 4 Aralık Pazar akşamı düzenlendi. Törende ‘En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’ Pınar Deniz’e gitti. Ödülünü almak için kürsüye çıkan Deniz’in konuşması ve üslubu sosyal medyada dalga konusu oldu.

Deniz “İzlediğim filmde, para yüzünden çocukları katlediyorlardı. Ve ben bundan çok etkilendim, sabahlara kadar ağladım, hızımı alamadım metroda arkadaşıma şunları söyledim; benim bu dünyayı kurtarmam lazım, insanlara yardım etmem ve onlara dokunmam lazım dedim. Ve tam olarak bu duygu beni oyuncu yaptı. Teşekkür ederim” dedi.

Sosyal medya kullanıcıları ise Deniz’in bu sözlerini tiye aldı. Bir kullanıcı, “Çok saçmaydı ya, izlerken utandım” yorumunda bulundu.

AHBAP Derneği Başkanı ve sanatçı Haluk Levent’ten genç oyuncuya destek geldi. Sosyal medya hesabından Pınar Deniz’in konuşmasını paylaşan Levent, şu notu düştü:

“Herkes eleştirmiş Pınar Deniz’i. İnanın ki bir insanı kurtarmak tüm dünyayı kurtarmaktır. Henüz para kazanmaya başladı. Bildiğim gördüğüm Pınar bu düşlerine kavuşacaktır. Anlatım biçimi linç görmesine olanak sağlamış olabilir belki ama Haluk abisi olarak ben Pınar’a inanıyorum”