Onur Şener cinayetinden tutuklanan iki kişi açığa alındı

4 Ekim 2022 Salı

Ankara’da müzisyen Onur Şener cinayeti zanlılarından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda çalışan iki kişinin görevlerinden uzaklaştırıldığı açıklandı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, “Yazılı ve görsel basın yayın organlarında yer alan ve Ankara’da gerçekleşen asayiş olayı ile ilgili olarak; olayda isimleri geçen İlker Karakaş ve Ali Gündüz 2012 yılında KPSS ile Bakanlığımızca gerçekleştirilen yazılı/sözlü sınav sonuçlarına göre iş müfettişi yardımcısı olarak kamu görevine atanmışlardır. İş Müfettişi kadrosunda bulunan adı geçenlerin herhangi bir idari görevi bulunmamakta olup devam eden adli süreç dışında Bakanlığımızca da gerekli tahkikat ivedilikle başlatılarak ilgililer kamu görevinden uzaklaştırılmıştır” ifadeleri kullanıldı.

Cinayet zanlısı üç kişi ‘kasten öldürme’ suçundan çıkarıldıkları mahkemece tutuklanmıştı. Zanlıların ikisinin Çalışma Bakanlığı’nda müfettiş olduğu belirtilmişti.

Tutuklanan zanlılardan üçüncüsü ise TAI’de (Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ.) mühendis olarak çalışıyordu.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Twitter hesabı üzerinden sürecin takipçisi olacaklarını ifade etti.

DHA’nın ifadelerini paylaştığı zanlılardan ikisi İlker Karakaş isimli kişinin Onur Şener’in kafasına ‘çok sert şekilde’ bira bardağı ile vurduğunu aktardı.

Cinayet soruşturması kapsamında gözaltına alınan iki kadın ise aynı mahkemede adli kontrol şartı ile salıverildi.

Şener, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katıldığı cenaze töreninin ardından Ankara’da toprağa verildi.

Onur Şener cinayetinde şüphelilerden çelişkili ifadeler