Halil Kumova’nın ölümünden sonra yapılan Covid-19 testi pozitif çıktı

12 Eylül 2020 Cumartesi

9 Eylül’de ‘Zalo’ isimli sinema filminin setinde rahatsızlanarak kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden sinema oyuncusu Halil Kumova, ölümünden sonra yapılan koronavirüs testi pozitif çıktı.

Sinema oyuncusu Halil Kumova, 9 Eylül’de ‘Zalo’ isimli sinema filminin setinde rahatsızlanarak kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti. Kumova’nın ölümünden sonra yapılan koronavirüs testi pozitif çıktı.

Set çalışanları arasında 4 kişinin daha testi pozitif çıkarken, oyuncu Sermiyan Midyat ise testinin negatif çıktığını sosyal medya hesabından duyurdu.

HALİL KUMOVA KİMDİR?

23 Mart 1956’da Bursa’da doğan Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Halil Kumova, uzun süre Bursa Devlet Tiyatrosunda sözleşmeli çalıştıktan sonra 2000 yılında İstanbul’a yerleşti. Bu tarihten itibaren film ve dizilerde oynayan Kumova, şimdiye kadar 100’e yakın film ve dizide rol aldı.

Usta oyuncu Kumova son olarak Necati Aslan’ın senaristi ve yönetmeni olduğu ‘Zalo’ adlı sinema filminde rol aldı. Çekimlerine Malatya’nın Yeşilyurt ve Arapgir ilçelerinde başlanılan sinema filminde başrollerini Sermiyan Midyat, Kıvanç Baran Aslan, Belma Memati, Aslı Balcı, Ersel Sibil, Sanem Seyhan gibi ünlü isimler paylaşıyor. 1933’te dönemin Malatya Valisinin 3 kişi tarafından soyulmasını konu alan filmin çekimlerine ise Kumova’nın ölümü nedeniyle bir süre ara verildi.

Usta oyuncu Halil Kumova hayatını kaybetti

Benzer Haberler