Hakkı Bulut’tan ‘Reynmen şarkımı çaldı’ iddiası

23 Temmuz 2021 Cuma

Hakkı Bulut’tan ‘Reynmen şarkımı çaldı’ iddiası

Arabesk müzik sanatçısı Hakkı Bulut, 35 yıl önce yaptığı “Kızlar” adlı şarkısının çalındığını iddia etti. Reynmen lakabıyla bilinen Yusuf Aktaş tarafından şarkının müziğinin çalındığını söyleyen Bulut, Reynmen’in “Biziz” isimli şarkısının müziğinin kendisine ait olduğunu söyledi.

Reynmen tarafından şarkısının müziğinin çalındığını ifade eden Hakkı Bulut, “Nasıl olsa ‘Hakkı Bulut dinlemez’ sanmış olmalı ama yakaladım” dedi.

76 yaşındaki Hakkı Bulut, Akşam Gazetesi’nden Yasemin İlan’a röportaj verirken, “Şimdi arayıp özür dilese de geç oldu, daha önce arayıp da ‘Hakkı Abi bilmeden senin müziğine şarkı okumuşum’ deseydi canın sağolsun derdim” diye belirtti.

DÜŞÜNDÜM TAŞINDIM BİRAZ DA KAŞINDIM

Hakkı Bulut Reynmen’le ilgili iddialarını şu sözlerle dile getirdi:

“Popçu mudur, rockçı mıdır, bilmediğim Reynmen diye biri var. Gayet de güzel millet seviyor, bir gün bir baktım, benim şarkımı alıp koymuş albümüne. 1986 yılında Nazlım albümünde ‘Kızlar kızlar güzelim kızlar, sarışın esmer kumral kızlar, size kötü diyenin dili kurusun, kiminiz melek kiminiz huri…’ şeklinde sözleri olan bir şarkım var. Reynmen bu şarkımın müziğini olduğu gibi almış üzerine söz yazmış söylüyor. Bir de klip çekmiş yanına almış bir arkadaşını (Lil Bege) Arap Şeyhleri gibi giyinmişler kafalarını da sarmışlar, benim şarkımla dans ediyorlar. Bana hiç haber de vermemişler. Düşündüm taşındım biraz da kaşındım ‘ne yapsam’ dedim şimdi mahkemeye versem kazanırım. Çünkü olduğu gibi benim müziğimi almış. Sonra baktım bu genci bir çok insan seviyor, ‘mahkemeye gidersem o insanları da üzebilirim’ diye düşündüm, sesimi çıkarmadım sadece MESAM bilim kuruluna bildirdim. Bakın bu arkadaş benim şarkımı almış fonda çalıyor, bir hata yapmıştır belki de bilmeden yapmıştır bunun aranjesini yapan kimse o da safmış ‘Nasıl olsa Hakkı Bulut bunun farkına varmaz’ diye düşünmüş.”

“Reynmen sana sesleniyorum duydun mu ben bu kadar centilmenim” diyerek sözlerini sürdüren Hakkı Bulut, “Şimdi arayıp özür dilese de geç oldu, daha önce arayıp da ‘Hakkı Abi bilmeden senin müziğine şarkı okumuşum’ deseydi canın sağolsun derdim. Şimdi bilim teftiş kurulundan rapor gelecek bana, orada inceliyorlar. Aksiliğe bak ki yönetim kurulunda olan biri de Kadir Şeker. O zaman o bağlama çalmıştı orkestrada ‘Kızlar’ adlı bu şarkıyı seslendirirken. Şarkıyı dinledi şoke oldu ‘Aaaa abi benim çaldığım müziği koymuşlar oraya’ dedi. Yani Reynmen’in işi zor” diye konuştu.

Reynmen ve Ben Büdü mahkemelik oldu

Benzer Haberler