Hakan Ural: Cumhurbaşkanımızı çok sevdiğim için hedef gösteriliyorum

20 Aralık 2021 Pazartesi

Hakan Ural: Cumhurbaşkanımızı çok sevdiğim için hedef gösteriliyorum

Sağlık çalışanları hedef gösteren açıklamalarıyla gündeme gelen magazin yorumcusu Hakan Ural, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı sevdiği için hedef gösterildiğini iddia etti.

Kanal D’de ‘Neler Oluyor Hayatta’ programının sunucularından Hakan Ural, Sabah gazetesi yazarı Tuba Kalçık’a açıklamalarda bulundu. Geçtiğimiz günlerde sağlık çalışanlarının şiddete maruz kalmasını meşrulaştıran sözleriyle gündeme gelen Ural, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı sevdiği için hedef gösterildiğini söyledi. Ural, daha önce de “Dibine kadar yandaşım, Cumhurbaşkanımızı sevmek suç mu?” ifadelerini kullanmıştı.

Ural, sağlık çalışanlarına yönelik sarf ettiği sözlere ilişkin “Benim için öyle bir algı yaptılar ki söylemediğim bir şeyi söylemiş gibi yaptılar. Beni itibarsızlaştırmak için böyle yaptılar. İsteyen şikayette bulunsun, benim her şeyim ortada ve belgeli. Bugün benim kadar sivil toplum kuruluşundan ödül almış kişi sayısı az. Benim gibi bu kadar güvenilir bir ismin sağlık çalışanlarına yönelik yansıtıldığı gibi açıklama yapması mümkün değil. Ben sadece bireysel olarak birkaç kişiyi eleştirdim. Bu genele söyleniyormuş gibi yapılıyor” şeklinde konuştu.

Kalçık’ın Ural ile gerçekleştirdiği röportajın ilgili kısmı şu şekilde:

“CUMHURBAŞKANIMIZI SEVDİĞİM İÇİN HEDEF GÖSTERİLİYORUM”

Siyasi duruşunuzdan dolayı da hedef gösterildiğinizi düşünüyor musunuz?

“Ben Cumhurbaşkanımızı çok sevdiğim ve bunu da açıkça dile getirdiğim için hedef gösteriliyorum. Ülkemize çok büyük katkısı olmuş bir lider. Şimdi yapılan icraatlarını söylemeyelim mi? Bundan dolayı linç edileceksem de edileyim. Kimse beni susturamaz. Hastanede yatarken, Erdoğan ile fotoğrafımı koyup hakaret edenler oldu. Hastanede canımla mücadele ederken de bu yapılmaz ama yaptılar. Ölmüş anneme kadar küfür ediyorlar. Bana saldıranlar aslında halka saldırıyor. Çünkü ben halkımın düşüncelerini yansıtıyorum. Beni kıymetli kılan halktır.

“HALKIMIZ BENİ SEVİYOR”

Söylemlerimden çok rahatsız olan bir kesim var. Şimdi bir de yedi yılı aşkın bir süredir programım devam ediyor. Reytingim ortada. İtibar görüyorum ve halkımız beni yakından takip edip seviyor. Böyle birinin her söylemi ve eylemi de büyük kabul gördüğü için itibarsızlaştırmak istiyorlar. Beni ne kadar itibarsızlaştırmaya çalışırlarsa çalışsınlar, bunu başaramazlar. Bana küfür edenler aslında halkı karşısına alıyor, farkında değiller. Benim en ufak açığımı arıyorlar ama ben şeffaf bir insanım. Hakarete değil ama tüm eleştirilere açığım, herkesin görüşüne de saygı duyuyorum.”

Benzer Haberler