Hakan Atilla yayını ortalığı karıştırdı, Erk Acarer ile Cüneyt Özdemir birbirine girdi

2 Aralık 2023 Cumartesi

Cüneyt Özdemir, YouTube kanalına fon dolandırıcılığı konusuyla ilgili eski Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla’yı konuk aldı. Erk Acarer duruma tepki gösterdi. Özdemir’den yanıt gelince ikili sosyal medyada atıştı.

‘Fatih Terim Fonu’ dolandırıcılığı gündemdeki yerini korurken, Cüneyt Özdemir konuyla ilgili YouTube’dan yaptığı yayına ABD’de bir dönem İran’a yönelik yaptırımların delinmesi sürecinde rol oynadığı gerekçesiyle yargılanıp 28 ay tutuklu kalan, infazının ardından Temmuz’da Türkiye’ye dönen eski Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla’yı konuk aldı.

Özdemir yayını “Hakan Atilla ile fon dolandırıcılığındaki detayları konuşuyoruz” ifadeleriyle duyururken, Erk Acarer paylaşımı alıntılayıp “Uzmanına sorduk diyorsunuz yani, güzel haber” tepkisini gösterdi.

Acarer’in bu ifadelerine yanıt veren Özdemir ise “Berbat bir adamsın. Gazeteciliğin de şaibeli… Yatacak yerin yok…” şeklinde bir ifade kullandı.

‘SAKİN OL ŞAMPİYON’

Acarer ise Özdemir’in sözlerini alıntılayarak “Sakin ol şampiyon. Kötü bir şey söylemedim… Ne güzel iş dedim. Hakan Atilla ile röportaj yapıp, benim gazeteciliğimi şaibeli bulmak da ne biliyim. Ayakkabı kutusu iç sinirlere iyi gelir!” diye yazdı.

Özdemir bu sözler üzerine Acarer’e bir kez daha yanıt verdi: “Hak etmediğin bir mağduriyeti yaşıyorsun ama bu senin mağduriyet yeleğini giyip bize gazetecilik dersi vereceğin anlamına gelmez. Türkiye’de de vasat bir gazeteciydin orada da aynı çizgini bozmadan devam ediyorsun. Bence alkolü azalt bak her seferinde gece birilerine bulaşıyorsun. Polemiklerle değil yaptığın haberlerle konuşulmayı dene…(bu en zoru anlıyorum) Madem benim gazeteciliğimi beğenmiyorsun dur seni benden kurtarayım. Block! Hadi yallah Berlin barlarına… Kitkat canavarı seni…” dedi.

Özdemir daha sonra Acarer’i sosyal medyada blokladı.

Atışma sosyal medyada gündem oldu.