Connect with us
TELE1 TV CANLI YAYIN

Haber

Hafter masadan kalkmıştı… Rusya’dan flaş açıklama

Rusya Savunma Bakanlığı, Hafter’in masadan kalkmasıyla yarım kalan ateşkes anlaşmasına ilişkin açıklama yaptı. Açıklamada, Hafter’in UMH ile anlaşmaya olumlu baktığını belirterek, yerel istişareler için 2 güne ihtiyaç olduğu kaydedildi.

Hafter, masayı devirdi! Ateşkes masada kaldı

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, “Libya Ulusal Ordusu lideri Halife Hafter, Moskova’daki görüşmeler sonucunda hazırlanan taslak metni müttefikleriyle görüşmek için 2 gün süre aldı” denildi. Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Moskova’daki Libya görüşmelerinde kesin sonuca varılamadığını ancak çabaların devam edeceğini söyledi.

Resmi ziyaret için gittiği Sri Lanka’da, Sri Lanka Dışişleri Bakanı ile düzenlediği ortak basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Lavrov, Hafter’in çekildiği ‘Libya anlaşmasına’ dair soruya, “Biliyorsunuz Başkan Putin, İstanbul’u ziyaret etti ve başkanlar Libya ile ilgili de görüşmelerde bulundu. Dün de Moskova’da Türk ve Rus heyetlerin de katıldığı bir görüşme gerçekleştirildi. Moskova’daki Libya görüşmelerinde kesin sonuca varılamadı ancak çabalar devam edecek” dedi.

loading...