Habertürk’te ‘yazarlar’ bölümüne tema geldi, popüler isimler yok

6 Haziran 2023 Salı

Fatih Altaylı’nın ayrıldığı ve siyasi köşe yazılarına son verdiği konuşulan Habertürk‘te internet sitesi güncellendi. Sitenin yeni temasında politika ve popüler isimlerin olmadığı görüldü.

29 Mayıs’tan beri köşe yazısı yayınlamayan Habertürk’ün internet sitesinde yazarların olduğu bölüme dair değişime gidildi.

Anasayfanın sağ alt kısmında, bütün köşe yazarlarının isimlerinin yer aldığı sekme tamamen kaldırıldı. Bunun yerine, Kemal Öztürk, Abdurrahman Yıldırım, Nagehan Alçı, Oray Eğin, Güntay Şimşek, Ayşe Özek Karasu, Esin Öğet, Mehmet Açar, Serdar Ali Çeliker’in isimlerinin yer aldığı bir bant eklendi.

Yeni konulan bantta, köşe yazarlarının hangi tema üzerine yazacağı da belirtilirken, siyasi yazılarıyla öne çıkan Serdar Turgut, Kübra Par, Muharrem Sarıkaya, Nihal Bengisu Karaca, Bülent Aydemir yer almadı. Tarihçi Murat Bardakçı da konulan bantta yer almayan isimlerden oldu.

Sitenin üst kısmında yer alan “Yazarlar” sekmesi kaldırılmazken, bu sekmedeki yazarların köşelerine yeni yazıları eklenmedi.

Habertürk’te siyasi yazılara son verildi! Tartışma programlarının da fişi çekilebilir

NAGEHAN ALÇI DEĞİŞİMİ ANLATTI: TÜRK MATBUATI DEĞİŞİMİN ARİFESİNDE, ÖNCÜLÜĞÜNÜ CİNER MEDYA YAPIYOR

HaberTürk’te güncel politika ile ilgili köşe yazıları yazan ve siyaset programlarındaki yorumculuğu ile de öne çıkan Nagehan Alçı yeni temada kaleme ilk yazısında değişimi anlattı.

Alçı şöyle yazdı: “Benim sevdiğim tabirle Türk basını ya da daha güncel ismiyle Türk medyası veya en eskilerin deyimiyle Türk matbuatı 2023 yaz aylarına girerken yine önemli bir değişim ve dönüşümün arifesinde… Bu değişimin öncülüğünü Türkiye’nin şu an tek merkez medyası olma niteliğini taşıyan Ciner Medya yapıyor… Ne mi o değişim? Ben bugünden itibaren üç yazı boyunca bunu anlatmaya çalışacağım. Geçmişten bugüne Türk basınının dönüm noktalarını ve köşe yazarlığı modelinin değişim evrelerini size bu yazı dizisinde aktarmaya gayret edeceğim.”