Connect with us
TELE1 TV CANLI YAYIN

Haber

‘Güvenilir değil’ denen programı iki bakanlık da kullanıyor

Koronavirüse karşı alınan tedbirler ve Evde Kal çağrıları nedeniyle birçok kurum görüşmelerini sanal ortam üzerinden devam ettiriyor. Güvenilirliği tartışma konusu olan Zoom programı ise Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı tarafından kullanılmaya devam ediyor.

Tüm dünyanın mücadele ettiği koronavirüs pandemisi nedeniyle görüşme ve toplantılar internet ortamında gerçekleştirilmeye başlandı. En sık tercih edilen görüntülü uygulama ise bir süredir güvenilirliği konusunda tartışma yaşanan ABD merkezli Zoom programı oldu.

İKİ BAKANLIK DA PROGRAMI KULLANIYOR

Güvenilirlik konusunda riskli olduğu tartışmaları nedeniyle birçok kurum Zoom uygulamasını terk etmeye başlarken Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın da bu programı kullanması dikkat çekti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın sosyal medya hesabından paylaştığı İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri, kamu ve üniversite hastaneleri başhekimleri ile yaptığı video konferans görüşmesinde Zoom programını kullandığı görüldü.

ÖĞRETMENLER MAĞDUR OLDU

Öte yandan Milli Eğitim Bakanlığı’nın da kullandığı program öğretmenleri mağdur etti. Uzaktan eğitim nedeniyle Zoom programını kullanan öğretmenlerin maaşı kesildi.

‘Zoom’ kullanan öğretmenlerin maaşından kesildi, Bakan Selçuk acil toplantıya çağırdı

loading...