Connect with us
TELE1 TV CANLI YAYIN

Haber

Güngören Belediyesi’ndeki utanç görüntülerinde yeni gelişme

AKP’li Güngören Belediyesi’nde “Kendisini görüp ayağa kalkmadı” diye belediyede çalışan bir şoförü, tuvalet önünde oturtarak her gördüğünün önünde ayağa kalkma cezası veren Güngören Belediyesi Başkan Yardımcısı Veysel İpekçi, sosyal medyadan gelen tepkiler üzerine istifa etti.

AKP’li eski Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner, AKP’li Güngören Belediyesi’nde yaşanan bir skandalı sosyal medya hesabından paylaştı.

Metiner, AKP İlçe Başkanlığında yaşandığını belirttiği olaya ilişkin, “Bu fotoğraftaki AK Partili gencimiz, AK Parti Güngören ilçe teşkilatında belediye başkan yardımcısının önünde kalkmadığı gerekçesiyle ertesi gün çalıştığı belediyede her gördüğünün önünde kalksın diye işte bu şekilde cezalandırılıyor” ifadelerini kullandı.

İSTİFA ETTİ

Görüntülerin sosyal medyada yayılmasının ardından açıklama yapan Güngören Belediye Başkanı Bünyamin Demir, başkan yardımcısının istifa ettiğini açıkladı.
Demir, Twitter hesabından şu açıklamayı yaptı:

Belediyemizde bugün meydana gelen üzücü olaydan dolayı ilgili başkan yardımcımızın istifası alınmıştır. Mesai arkadaşımız ve Güngören halkından özür dileriz. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

BAŞKANIN ESKİ ORTAĞI ÇIKTI

Sözcü’nün edindiği bilgiye göre Güngören Belediye Başkanı Bünyamin Demir ile istifası alınan Veysel İpekçi’nin ilişkisi geçmişe dayanıyor. 2011 yılında birlikte İstanbul Esenler’de 100 bin lira sermayeli BD Mimarlık adlı şirketi kuran iki isim, ticari birlikteliklerini 2017 yılında sonlandırıyor.

Veysel İpekçi yüzde 10 ortağı olduğu şirketteki hisselerini Bünyamin Demir’e devrediyor. Demir ise Güngören Belediye Başkanı olmasının ardından şirketini Dilek Duman’a devrediyor. 31 Mart yerel seçimlerinde AKP’den Güngören Belediye Meclis Üyesi seçilen İpekçi’yi daha sonra belediye başkan yardımcısı olarak atayan Demir, Mal Hizmetler Müdürlüğü, Temizlik İşleri Müdürlüğü, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ile Strateji Geliştirme Müdürlüğünü eski ortağına bağladı.

KOOPERATİF DE KURDULAR

Ticaret sicil kayıtlarına göre, Veysel İpekçi ile Bünyamin Demir’in Bağcılar’da 2014 yılında kurulan MEDHAL Bilimsel Araştırma ve Geliştirme Kooperatifi’nin yönetiminde görev alıyor. Bünyamin Demir MEDHAL’in Yönetim Kurulu Başkanı, İpekçi ise Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görünüyor. Yönetimdeki diğer isim olan Mehmet Seyyar ise hali hazırda Bünyamin Demir’in Güngören Belediyesi’nde özel kalem müdürlüğünü yapıyor.

loading...