Güngör Arslan cinayetinin faili: Azmettirenler ‘seni çok rahat ettireceğiz’ dediler

21 Şubat 2022 Pazartesi

Güngör Arslan cinayetinin faili: Azmettirenler ‘seni çok rahat ettireceğiz’ dediler

Kocaeli Ses gazetesinin sahibi ve yazı işleri müdürü Güngör Arslan’ı öldüren R.Ö., verdiği ifadede kendisinin azmettirildiğini söyledi. R.Ö. kendisine ‘seni çok rahat ettireceğiz’ denildiğini öne sürdü.

Kocaeli Ses gazetesinin sahibi ve yazı işleri müdürü Güngör Arslan’ı öldüren fail R.Ö., ilk ifadesini verdi. R.Ö.’nün ilk ifadesinin ardından polis Kocaeli’ndeki çok sayıda adrese operasyon yaptı. Polis ayrıca R.Ö.’nün sorgusunun tamamlanması için Cumhuriyet Savcılığından ek gözaltı süresi istedi.

R.Ö. ilk ifadesinde kendisini iki kişinin azmettirdiğini söyledi. Azmettirenlerin kendisine “Seni çok rahat ettireceğiz. Bir daha hiçbir sorun yaşamayacaksın. Ailen de bir sorun yaşamayacak” dediğini anlattı.

Güngör Arslan son yolculuğuna uğurlandı

GAZETEYE GİDEREK ARSLAN’LA GÖRÜŞMEK İSTEDİĞİNİ SÖYLEMİŞ!

Bianet’in haberine göre, R.Ö., azmettirdiğini iddia ettiği iki kişiyi mahalleden tanıdığını, cinayetten bir gün önce Derince’de boş bir arazide atış talimi yaptıklarını söyledi. Atış taliminden bir gün sonra gazeteye gittiğini anlatan R.Ö., bir haberle ilgili Güngör Arslan’la görüşmek istediğini belirterek odasına girdiğini söyledi.

Burada Arslan’la tartıştığını, ardından da Arslan’ın ayağına 2 el ateş ettiğini ifade eden R.Ö., Arslan’ın üzerine geldiğini düşünerek havaya 4-5 el ateş açtığını, o kurşunlardan birinin Arslan’a isabet etmiş olabileceğini iddia etti.

R.Ö. ayrıca azmettirdiğini iddia ettiği iki kişinin kendine “Öldüreceksin” demesine rağmen Arslan’ı öldürmek istemediğini savundu. Azmettiricilerin kendisine bir avukat da gönderdiğini söyleyen R.Ö., “Ben sizin gönderdiğiniz avukatı istemiyorum” diyerek bunu reddettiğini anlattı.

ARSLAN’IN KIZI: SIKI SIK TEHDİTLER ALIYORDU

Güngör Arslan’ın kızı Nazlıcan Arslan ise, babasının sık sık tehditler aldığını iddia etti.

Tehditlerin son günlerde de devam ettiğini belirten Arslan, “Şikâyette bulunduğumuz kişiler var. Gazetemize saldırı yapılmıştı onların da failleri İmperial Park Otel’in sahipleriydi. Dava açılmış, zararımızı karşılamışlardı. Babama yapılan fiziki saldırılarla ilgili herhangi bir işlem yapılmamıştı” dedi.

Gazeteci Güngör Arslan’ın öldürülmesi uluslararası basında da yer tuttu

Benzer Haberler