Gözaltına alınan öğrencilere su bile verilmedi: Ambulans çağrıları göz ardı edildi!

2 Şubat 2021 Salı

AKP’li Melih Bulu’ya karşı Boğaziçi Üniversitesi’nin direnişine destek vermek için Kadıköy’de buluşan öğrencilere polis müdahale etti. CHP Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi avukat Tuba Torun’un sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Arkadaşlarımızı 1,5 saattir ters kelepçeyle bekletiyorlar. Su istiyorlar verilmiyor. Biri camı buğulandırıp ambulans yazdı, dikkate alınmadı. Sonra perdeleri çektiler. Bu insanlık dışı muameledir” dedi.

Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri Kadıköy’de eylemlerini devam ettirmek istedi. Polis, eylemin Kadıköy Kaymakamlığı’nca yasaklandığı belirterek “Toplum sağlığını korumak açısından sosyal mesafe ve maske kuralına uyalım. Kadıköy Kaymakamlığı’nca yapılacak olan gösteri ve yürüyüşler için yasaklama kararı alınmıştır, lütfen dağılın. Dağılmadığınız takdirde müdahale edilecektir” anonsu geçti.

Kadıköy’de plastik mermili, biber gazlı müdahale: Son 24 saatte en az 228 gözaltı!

“BU İNSANLI DIŞI MÜDAHALEDİR”

Polis, anonslar ardından biber gazlı ve plastik mermili müdahalede bulundu. Polis, eylemdeki öğrencileri ve yurttaşları gözaltına almaya başladı. Gözaltına alınan eylemciler polis otobüslerinde bekletilmeye devam ediyor.

CHP Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi avukat Tuba Torun’un sosyal medya hesabından,”Arkadaşlarımızı 1,5 saattir ters kelepçeyle bekletiyorlar. Su istiyorlar verilmiyor. Biri camı buğulandırıp ambulans yazdı, dikkate alınmadı. Sonra perdeleri çektiler. Bu insanlık dışı muameledir. #AşağıBakmayacağız” ifadelerini kullandı.

İşte o paylaşım;

Benzer Haberler