İran’da zam protestolarında göstericiler Tahran’ın giriş-çıkış yollarını kapattı! Rejim karşıtı sloganlar atılıyor…

16 Kasım 2019 Cumartesi

İran’da zam protestolarında göstericiler Tahran’ın giriş-çıkış yollarını kapattı! Rejim karşıtı sloganlar atılıyor…

İran’da benzine yapılan zam sebebiyle devam eden protestolarda başkent Tahran’ın giriş-çıkış yolları göstericiler tarafından trafiğe kapatıldı.

İran’da benzin zammına tepki gösteren göstericilerin zaman zaman rejim aleyhtarı sloganlar atması ve güvenlik güçleriyle gerginlik yaşaması dikkatleri çekiyor.

Yerel kaynaklardan alınan bilgilere göre, hükümetin benzine yaptığı zam nedeniyle dün başlayan protesto gösterileri Tahran, Fars, Doğu Azerbaycan, Batı Azerbaycan, İsfahan, Mazenderan, Kürdistan, Rezevi Horasanı eyaletleri başta olmak üzere ülkenin genelindeki kentlerde devam ediyor.

İran devlet televizyonundaki habere göre, Şiraz’daki göstericiler 2 benzin istasyonu ile 2 polis aracını ateşe verdi. Ayrıca ana caddeleri trafiğe kapatarak şehirdeki kamu binalarına zarar verdi ve güvenlik kameraları, itfaiye araçları ile yoldaki araçları tahrip etti.

Diğer yandan Tahran’daki protestocular kontak kapatarak başkentin tüm giriş ve çıkış yollarını trafiğe kapattı ve Tahranpars semtinde bir banka şubesini ateşe verdi.

 

Benzer Haberler